Co je to dárcovský program IVF?

Dárcovský nebo také darovací program je databáze dárkyň vajíček, dárců spermií a darovaných embryí, ze kterého se vybírají vhodní kandidáti na darování pohlavních buněk. Díky tomu mohou páry, kterým se nedaří počít přirozenou cestou a rozhodnou se pro léčbu neplodnosti, okamžitě začít s procesem umělého oplodnění, aniž by museli čekat na vhodného dárce nebo dárkyni. V současné době je IVF s darovanými vajíčky velmi úspěšná metoda, díky které si mohou splnit sen o vlastní rodině i neplodné páry. Vše je anonymní a maximálně diskrétní.

Efektivní řešení podle individuálních přání

Kliniky asistované reprodukce přinášejí řešení pro páry, které nemohou počít dítě přirozenou cestou. Příčinou neplodnosti může být nízká kvalita pohlavních buněk, genetická zátěž, prodělaná onemocnění a úrazy nebo onkologická léčba. Každá renomovaná reprodukční klinika má svůj vlastní dárcovský program a databázi dárců a dárkyň. Díky tomu si mohou příjemci vybrat nejvhodnějšího kandidáta na darování vajíček nebo spermií. Darování je samozřejmě anonymní, a tak se příjemci dozví pouze informace, které nijak neprozrazují identitu dárců. Díky databázi se také zkracuje čekací doba na ideální dárkyni nebo dárce a proces umělého oplodnění může začít v podstatě okamžitě.

Co je součástí dárcovského programu

Dárcovský program zahrnuje darovaná vajíčka, darované spermie a darovaná embrya. Dárkyně vajíček jsou ženy ve věku od 18 do 34 let, i když některé kliniky mají horní věkovou hranici sníženou na 32 let. Ženy musí být zdravé po fyzické i psychické stránce a mít alespoň středoškolské vzdělání. Dárci spermií jsou muži od 18 do 35 let, v dobré fyzické kondici, bez genetické zátěže a onemocnění. Dárci i dárkyně musí projít vstupním konzultací a řadou vyšetření, které potvrdí jejich zdraví a plodnost. V případě, že po odběru pohlavních buněk nedojde k transferu do dělohy příjemkyně, mohou být kvalitní spermie a vajíčka zmražena a uschována pro další použití. Při výběru dárců a dárkyň se bere v potaz nejen podobnost s vnějšími znaky příjemců, ale také povahové vlastnosti a zájmy, které příjemci upřednostňují.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments