Co se stane s vaším tělem, když budete pít pivo každý den. Je to vážně zdravé?

Asi už jste slyšeli o tom, že pivo je vlastně zdraví prospěšný nápoj a že tedy nemusíte míž výčitky svědomí z toho, že si občas “pár kousků” dopřejete. Na druhou stranu ze všech stran slyšíme, jak je alkohol nebezpečný. Kde je tedy pravda?

Pivo prospívá organismu

To je pravda – ovšem jen tehdy, pijete-li ho v omezené míře. Okřídlené „jdu na dvě“ by nemělo být nadsázkou, ale realitou. Pokud si budete pravidelně dopřávat dvě piva, pravděpodobně budete z pití tohoto nápoje spíše benefitovat. Při vyšších dávkách alkoholu už budou rizika růst a tělo bude spíše trpět.

Navíc tvrzení, že je pití piva „zdravé“ platí pro lidi, kteří jsou zdraví a běžné tělesné konstituce. I mezi nimi se mohou nacházet výjimky, které špatně snášejí alkohol a mají problém s jeho odbouráváním – ti by se měli samozřejmě pití alkoholu dlouhodobě vyhýbat.

Pivní pozitiva

Různé výzkumy ukazují, že pravidelné a přiměřené požívání piva může omezit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Na druhou stranu se jeho konzumace zase ukazuje jako riziková v případě vzniku rakovin.

Co však víme s jistotou je, že pivo obsahuje řadu vitamínů a důležitých živin. Jde především o často zmiňované vitamíny skupiny B, ale také o železo, hořčík či zinek. Bez debat je také dobré pro zažívání, neboť podporuje metabolické procesy v těle. Pivo má také schopnost člověka zasytit (pozor však na to, že se po něm snadno přibírá na váze).

Foto: Shutterstock

Bezpečná dávka alkoholu

Mezi lidmi koluje informace o tom, že pokud pijeme s mírou, je to vlastně zdravé. Říká se, že bezpečné a zdravé jsou pro muže dvě a pro ženy jedna jednotka alkoholu denně, což znamená zhruba 2 piva či dvě dvojdecky vína pro muže a jedna pro ženy. Pokud se tím chystáte řídit, měli byste vědět, že se počítá s tím, že alespoň dva dny v týdnu budete zcela abstinovat.

Navíc je nutné zmínit, že žádná dávka alkoholu není zcela bezpečná. I při požívání tohoto zdánlivě nízkého množství alkoholu si totiž můžete zadělat na závislost, především pokud k tomu máte predispozice.

Foto: Shutterstock, zdroj: NICS Well

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments