Skončí náš svět? Proroctví Hopiů hovoří jasně

V roce 2012 probíhal světem strach z toho, že se blíží apokalypsa, neboť podle kalendáře starých Mayů už neměl náš čas nikam dál pokračovat. Alespoň pokud víme, konec světa se nekonal. Jenže existují i další proroctví domorodých šamanů nebo starých kmenů. A málokteré z nich nám může dělat radost.

Šamani z kmene Hopi

Jedno z nejpozoruhodnějších proroctví je to, které pronášeli šamani z kmene Hopi. Zdá se totiž, že dokázali předpovědět (respektive bez vědeckých důkazů a moderního vzdělání popsat) minulé velké přírodní katastrofy, které zasáhly Zemi a do určité míry znamenaly konec života tak, jak do té doby na Zemi běžel.

V kmenu Hopiů se traduje, že život na Zemi bude mít devět věků; my se nyní nacházíme ve čtvrtém z nich.

Tři první věky

Pozornost vědců si předpovědi tohoto kmene získaly, když se ukázalo, že popisují tří velké přírodní katastrofy. První z věků mě být ukončen explozemi velkých sopek; při druhém zamrzla Země a při třetím došlo k tak velké potopě, že zaplavila celý svět a roztrhala pevninu na jednotlivé kontinenty.

Jak víme, první dvě události skutečně nastaly. Třetí z nich může ukazovat ke dvou událostem – zaprvé k opravdovému dělení kontinentů, k němuž v nějaké formě jistě došlo, druhá k velké potopě, kterou sice nemáme doloženou, ale objevuje se v naprosté většině starých náboženství a příběhů nezávisle na tom, z jakého kouta světa legenda pochází, jako by tedy šlo o drastickou událost, která se zapsala do kolektivního podvědomí všech lidí po celém světě.

Foto: Shutterstock

I čtvrtý věk bude zakončen zkázou

Čtvrtý věk Hopiové popisovali jako dobu, kdy mezi ně vstoupí bílý muž a po zemi se budou plazit kovoví hadi (zřejmě železnice). Přidali několik dalších „znamení“ konce čtvrtého věku, které lze interpretovat různě. Proroctví mluví například o pavoučí síti rozprostřené nad krajinou – což může být podle některých vykladačů elektrická síť nebo internetová síť.

Konec našeho světa má přijít krátce poté, co lidstvo vybuduje obrovský dům na nebi. Můžeme se jen dohadovat, o co jde.

Malá naděje

Podle tohoto proroctví se tedy apokalypsa blíží. Ve věštbě je však ukryta i naděje – po čtvrtém věku má přece přijít věk pátý. Neskončí tedy všechno, jen se svět (jako už tolikrát) radikálně promění.

Foto: Shutterstock, zdroje: The Hill

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments