Covidu podlehla 39letá zdravotní sestra z Jihlavy. Zůstala po ní malá dcera

Tragická zpráva přišla z Jihlavské nemocnice. Na koronavirus zde zemřela 39letá zdravotní sestra, která zde dvacet let pracovala na Ortopedicko-traumatologickém oddělení. “Zemřela po nerovném boji s Covid-19,” uvedla nemocnice na svém facebookovém profilu.

Měla estetické cítění, které bylo vidět i na tom, jak si zařídila domeček a zahradu okolo něj. Z legrace jsme jí říkali, že by se tím měla živit. Vyráběla také vánoční věnce a dekorace na malé vesnické trhy a vždy nám krásně vyzdobila celé oddělení. Její buchty a sladkosti byly úžasné,” píše v prohlášení nemocnice, které podepal její ředitel Lukáš Velev a další vedoucí pracovníci.

Celý život skvělou sestřičkou

Kateřina Šestáková pracovala celý život jako zdravotní sestřička. Do Nemocnice Jihlava nastoupila po absolvování střední zdravotnické školy v roce 2001. O dva roky později se přesunula na traumatologické oddělení. Deset let na to se jí narodila dcera Anetka.

Náročnou práci zdravotní sestry vykonávala velmi zodpovědně, pečlivě a její vztah k pacientům byl příkladný. Byla kamarádská, skromná a s každým si ráda popovídala. Její smích byl pověstný a nakažlivý,” píší v dojemném rozloučení její kolegové z nemocnice. “Pacienti oceňovali její pozitivní přístup. Byla velmi komunikativní, ráda se s nimi bavila a dokázala je rozesmát.

Bohužel jde o další smutný důkaz toho, jak moc je Covid-19 zákeřnou nemocí. Nikdo už se nemůže domnívat, že vážně postihuje a usmrcuje pouze staré a nemocné.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments