Další šikana živnostníků. Pokud nepředloží test, musí mít alespoň doklad, že se s nikým nesetkali

Vláda se zhlédla ve svém nejnovějším projektu, kterým je testování pracovníků ve firmách. Žádný z ministrů na tiskové konferenci neopomene zmínit, že něco takového v takovém rozměru nedělá žádná jiná země na světě. Je to ale jako s rouškami loni na jaře. Namísto toho, aby stát podnikatelům testování zajistil, pouze jim ho nařídil. A aby se neřeklo, přispěl jim šedesáti korunami na test, což je částka, za kterou se dnes v podstatě nedají pořídit nebo jsou tak nekvalitní, že testování s nimi nemá žádný smysl.

Jak už tomu bývá u vlády Andreje Babiše zvykem, vše se žene do naprostých extrémů. Proto se testování rozšířilo i na středně velké firmy a teď se bude týkat i těch úplně nejmenší, tedy úplně všech. Aby toho náhodou nebylo málo, vláda zcela nelogicky rozhodla, že se budou muset testovat i živnostníci, a to nejpozději od 6. dubna.

Ne každý živnostník se bude muset testovat. To ale neznamená, že kvůli tomu nemusí mít problémy. Testy budou mít povinné ti podnikatelé, kteří se při své práci setkávají například s klienty nebo pracují ve sdílených kancelářích. Výjimku tak budou mít jen ti, kdo pracují výhradně doma a při své práci se setkají maximálně se členy své domácnosti.

Foto: Shutterstock

Ministr obchodu Karel Havlíček pochopitelně neopomněl dodat, že toto nařízení se bude kontrolovat a vymáhat. Namátkovým kontrolám bude nutné předložit fakturu o zakoupení testů. Pak ale dodal naprostou bizarnost, která hraničí s šikanou podnikatelů. Kontrolováni totiž podle všeho budou i ti živnostníci, kteří pracují jen doma, protože stát pochopitelně přesně neví, kdo, co a jak dělá. V takovém případě bude muset podnikatel kontrole rovněž něco předložit, a to doklad, že se s nikým cizím nesetká. Jak má taková doklad vypadat, to už nikdo nevysvětlil.

Bohužel se někdy zdá, že opatření ve vládě vymýšlejí naprostí šílenci, kteří jsou zcela odtržení od reality. Na bedra živnostníků, kteří už více než rok nemohou podnikat v normálním režimu, je tak kladen zcela nesmyslný požadavek. A to jen proto, aby se podtrhl význam pochybného vládního projektu, kterým se ministři pokoušejí zastřít to, v čem všem selhali.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments