Data za očkování. Nechvalně proslulý server se zapojil do kampaně

Oblíbený, ale také velmi kontroverzní portál Ulož.to se zviditelnil nabídkou dvaceti gigabajtů dat stažených vysokou rychlostí těm, kdo se prokáží osvědčením o plném očkování proti koronaviru.

Server Ulož.to je stálicí na českém internetu, kdy nabízí prostor pro sdílení multimediálního obsahu, tedy zejména audia a videa. Ačkoliv to jeho provozovatelé popírají, nejvíce se na serveru sdílí především obsah chráněný autorskými právy. Správci sice deklarují, že kdokoliv může takový obsah nahlásit, následkem čehož je pak odstraněn, ovšem obvykle se na serveru rychle objeví v dalších kopiích, které je nutno nahlásit znovu. Portál tak již čelil několika soudním sporům.

Tentokrát však přichází s akcí, kterou lze všeobecně kvitovat, protože je jakousi odměnou pro očkované, případně motivací pro ty, kdo nad vakcínou stále váhají. Každý, kdo zašle platný QR kód, který získá na základě očkování, dostane obratem možnost stáhnout si 20 gigabajtů dat podle své volby, a to neomezenou rychlostí. Standardně je bezplatné stahování ze serveru rychlostně omezeno, případně je možné si koupit balíčky rychlého stahování.

Aktuálně stojí dvacet gigabajtů dat na serveru přibližně sto korun. Je tedy otázkou, zda se vyplatí do aplikace nahrávat QR kód, ze kterého je možné vyčíst také některé osobní údaje.

Foto: Pixabay

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
30 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments