Dceru jí unesl a brutálně zavraždil řezník. Nešťastná matka vzala zákon do svých rukou

Říká vám něco jméno Marianne Bachmeier? Toto jméno bylo jednu dobu v tisku dost propíráno a její čin rozdělil veřejnost na dva tábory. Na čí stranu byste se přiklonili vy?

Nelehké dětství a několik adopcí

Marianne Bachmeier se narodila v roce 1950. Její rodiče byli zastánci nacistické ideologie a otec byl dokonce bývalým členem Waffen SS. Když byla Marianne ještě malá, rodiče se rozvedli a matka se zanedlouho znovu provdala. Již v době, kdy bylo Marienne 16, se jí narodilo první dítě. Druhé přišlo dva roky poté. Protože Marienne neměla dostatek peněz, aby se o děti mohla postarat, dala je obě k adopci. Své třetí dítě, dceru Annu, která se ji narodila v roce 1973, si již nechala a žily spolu v německém městě Lübeck, kde Marianne vedla hospodu.

Osudný den, kdy byla Anna unesena a následně zabita sousedem

Rodinnou pohodu matky a dcery ovšem narušil hrůzný čin, který provedl jejich soused v roce 1980. Jednoho dne, když se Anna s matkou pohádala a šla ke své kamarádce, ji unesl. Sousedovi bylo 35 let, povoláním byl řezník a měl zápis v trestním rejstříku za obtěžování dětí. Klaus Grabowski unesl Annu k sobě domu, kde ji několik hodin věznil, a následně ji uškrtil punčochou. Její tělo zabalil do krabice, kterou pohodil nedaleko kanálu. Vraha ještě téhož dne udala jeho snoubenka.

Foto: Freepik

Průběh soudního procesu nabral nečekané obrátky

Když Klaus Grabowski stanul před soudem, prohlašoval, že Anna mu vyhrožovala a on neměl jinou možnost než ji uškrtit. Právě toto prohlášení bylo poslední kapkou pro její matku, která do soudní síně propašovala pistoli a vraha osmi výstřely do zad zasáhla. Grabowski zemřel na následky těchto zranění již při převozu do nemocnice.

Marianne se tak pro část veřejnosti stala hrdinkou, která pomstila svou mrtvou dceru, ale druhá část veřejnosti ji za tento čin odsoudila. Na čí stranu byste se přiklonili vy? Je pomsta dcery ospravedlnitelným činem?

Foto: Shutterstock, zdroj: Allthatsinteresting, Upi

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments