Devítiocasá kočka způsobovala hluboké krvavé rány a trauma na celý život. Používá se dodnes

Víte, co to je devítiocasá kočka? Pokud si myslíte, že se jedná o mýtické stvoření s kočičí hlavou, jste na omylu. Devítiocasá kočka je totiž název mučicího nástroje, který obětem způsobuje hluboké krvavé rány a doživotní trauma. Jak vypadá, kam až sahá jeho historie a kdo jej používal, a dokonce dosud používá?

Bičík s devíti provazy a spoustou uzlů

Devítiocasá kočka má podobu bičíku s devíti různě tlustými provazy, které jsou připojeny k rukojeti. Právě od počtu provazů byl název devítiocasé kočky odvozen. Na jednotlivých ocasech, které jsou vyrobeny ze surové kůže, se nacházejí uzly. Někdy byly na konce jednotlivých provazů připevněny i malé kokové kuličky s hroty.

Jak probíhalo mučení devítiocasou kočkou

Zajímá vás, jak mučení s pomocí devítiocasé kočky probíhalo? Oběť jí byla bičována a každý provaz po sobě v kůži zanechal krvavou stopu. Rány po ocasech se velmi obtížně hojily. Jejich hojení bylo o to horší, když do ran mučitelé během bičování přisypávali sůl, čímž ještě zhoršili bolest obětí. V případě, že byly konce provazů opatřeny již zmíněnými kovovými kuličkami s ostrými hroty, delší bičování mohlo způsobit i smrt.

Foto: Wikimedia commons

Vypusťte kočku z pytle

Oblíbené bylo mučení devítiocasou kočkou již ve starověkém Egyptě, ale nedali na něj dopustit ani piráti. Právě ti přišli s výrazem „vypustit kočku z pytle“, která znamenala jediné – že při mučení bude použita právě devítiocasá kočka. Mezi další uživatele tohoto mučicího nástroje se řadili také příslušníci britského námořnictva a americké armády. Občas byla devítiocasá kočka používaná i ve školách, aby se udržela disciplína žáků.

V některých zemích se devítiocasá kočka využívá k mučení dodnes. Není výjimkou, že hříšnici v muslimských zemích jsou trestání právě bičováním. Zcela jinou oblastí, ve které má devítiocasá kočka také své využití, jsou BDSM hrátky.

Foto: Wikimedia commons, zdroj: Wikipedia, Britannica

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments