Dívka nevěděla, že je těhotná a porodila do toalety. Měla utajené těhotenství

Jde o málokdy vídaný případ, ale lékaři vědí, že se něco takového může objevit. Zažila to i osmnáctiletá dívka z Velké Británie, která přijela do nemocnice s velkými bolestmi zad, aniž by tušila, co je způsobuje. Když do nemocnice vstupovala, ani ve snu ji nenapadlo, že za pár dní bude těmi samými dveřmi odcházet jako novopečená maminka.

Porod byl velmi rychlý

Mladou dívku trápily několik dní bolesti zad, a tak se je rozhodla raději řešit se specialisty. Domnívala se, že jde o únavové zranění z její práce v řetězci rychlého občerstvení, kde mimo jiné zvedala těžké krabice.

Krátce poté, co se dívka do nemocnice dostavila, navštívila toaletu, protože cítila velkou potřebu. Ta se však nedostavila, v toaletě skončilo něco jiného. Její překvapení nemohlo být větší. “Musela jsem zavolat na sestru, aby mi pomohla, protože jsem nedosáhla na tísňové tlačítko a Lilly-May už ležela v záchodě,” popsala svůj porod matka pro portál news.com.au.

Nepřibrala a měla stále menstruaci

Žena přitom ani netušila, že je těhotná. “Cítila jsem se zcela normálně. Neměla jsem těhotenské chutě, ani mi neotékaly nohy,” uvedla Britka. Dokonce podle svých slov nepřibrala na váze a stále menstruovala. Překvapení to přitom nebylo jen pro ni, ale také pro jejího 18letého přítele, který se stal náhle otcem.

Podle lékařů jde o typický příklad utajeného těhotenství, které je extrémně vzácné, ale občas se objeví. Podobné případy se objevily i v České republice. Například v roce 2011 porodila zdravého chlapce 23letá žena z Olomouce. V roce 2009 se potom na toaletě opavské nemocnice narodila zdravá holčička.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments