Okamura našel nové téma. Vytáhl do boje proti covidovým vakcínám

Tomio Okamura opět prokázal svůj talent v objevování a zvedání témat souvisejících s temnějšími proudy české společnosti a různými konspiračními teoriemi. Vakcíny proti koronaviru jsou v tomto ohledu vlastně ideálním materiálem. Nejrůznější konspirace o tom, jak celý Covid-19 vznik proto, aby lidstvo mohl naučkovat Bill Gates nebo někdo jiný sledovacími čipy, jsou tu už od začátku epidemie. Když k tomu připočtete i v posledních letech sílící odpor proti očkování jako takovému, máte dostatečně výbušný koktejl, abyste na něm mohli postavit (předvolební) kampaň. To si dobře uvědomuje i Okamura a jeho SPD, kteří tuší, že z očkování bude za pár měsíců téma číslo jedna.

Není možné nutit do nevyzkoušené vakcíny, říká Okamura

Řeknu to stručně a jasně. Hnutí SPD nesouhlasí s povinným plošným očkováním vakcínou na koronavirus,” uvedl Tomio Okamura na svém Facebooku. Dopustil se tak klasické manipulace, kdy brojí proti něčemu, co vlastně vůbec není na stole. Ministerstvo zdravotnictví nepočítá s tím, že by očkování proti koronaviru bylo povinné, ale jeho zástupci pouze připustili, že ti, kdo se očkovat nechají, budou mít pravděpodobně větší svobody, například v cestování, což by měl zajistit takzvaný očkovací pas.

Tomio Okamura pochopitelně nejde tak daleko, aby přímo prohlásil, že chce české občany chránit před čipováním, byť tuto konspirační teorii nebude ani vyvracet. Podle něj je ale nepřípustné, aby se lidé museli očkovat nevyzkoušenou vakcínou. Zmínil také to, že nesouhlasí s tím, aby zachování občanských svobod daných Ústavou bylo podmíněno právě aplikací vakcíny.

Drtivá většina odborníků přitom očkování na Covid-19 podporuje s tím, že vakcína dramaticky pomůže v potlačení epidemie, která významně omezuje život v zemi. “S příchodem vakcíny se situace jen zlepší. Pokud se podaří proočkovat ohrožené skupiny a zdravotníky, dostaneme se pak do situace, kdy koronavirus bude na úrovni například nějaké sezonní chřipky,” uvedl Zdeněk Hostomský, šéf Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR pro Lidové noviny.

Očkování bude zdarma

Aby však vakcína skutečně dokázala stav věcí změnit, bude zapotřebí proočkovat alespoň 60 % populace. Možná to bude více, možná méně. Záleží na promořenosti obyvatelstva samotnou nemocí a také na tom, jakou bude mít vakcína skutečnou efektivitu. V případě látek od společností Pfizer a Moderna se hovoří o více než 90% účinnosti, ale například ta oxfordská od AstraZenecy má účinkovat pouze v 70 % případů. Opravdový efekt ale odhalí zřejmě až čas.

Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo vakcíny proti koronaviru občanům maximálně zpřístupnit a počítá se s tím, že každý, kdo o ni bude mít zájem, bude moct aplikaci podstoupit zcela zdarma. Ostatně, vakcíny nebudou drahé ani samy o sobě. Například dávka té oxfordské má vyjít přibližně na 50 korun.

Problém by však mohli představovat politici a další osobnosti, které budou rozdmýchávat vášně proti očkování a přesvědčí velké množství občanů, aby se očkovat nenechali.

Foto: tomio.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments