Divné kruhy, hlásí Ilona Csáková při pohledu na radar. Češi propadají teoriím o klimatických zbraních

Potom, co Českou republiku zcela nečekaně zasáhlo tornádo, začalo mnohem více lidí zkoumat meteorologické radary, a to při sebemenší příležitosti, tedy když se na naše území třeba žene další obyčejná bouřka.

Řada z nich pak byla překvapena tím, co vlastně na radarech vidí. Například oblačnost se tu objevuje v podobě soustředěných kružnic, případně jako paprsky s jedním středem. To obratem někteří považují za důkaz toho, že výkyvy počasí někdo řídí a používá proti nám jakýchsi klimatických zbraní.

Nad tím, co vidí na meteoradaru, se pozastavila i zpěvačka Ilona Csáková. “DIVNÉ KRUHY!!! Kdo ví, co jsou ty prazvláštní kruhy zachycené aplikací meteoradar včera ve 22.00? Včera mimo jiné byla silná bouřka i na Karlštejnsku, kde bylo 130 domácností do rána bez proudu a některé pořád bez proudu jsou,” napsala na svém facebookovém profilu Csáková, která šířila nepotvrzené zprávy i o koronaviru. “Bouřky a brutální krupobití proběhlo i v Německu. Které další země jsou v pořadí? Třeba Maďarsko?

Její příspěvek má značné množství sdílení a komentářů. O použití klimatických zbraní jsou přitom přesvědčeni i další lidé. “Vidíte na radaru ty výseky v kružnici kolem Valencie? Radiové frekvence kolem Příbrami? Bouřku pokrývající ČR a nad Římem pravidelný kruh z přibývajících mračen?” ptá se například Ondřej Kmošek. “Tady vidíte klimatické zbraně. Kdyby je na nás zkoušeli Rusové, nebo Číňani, pak by museli čekat odvetu. EU ovládají globalisté a jsou to oni, kdo to na nás zkouší, stejně jako vakcíny. Tak to prostě je a kdo to nevidí, tak brzy zakopne.

Meteorologové však zůstávají v klidu. Popisované jevy totiž ze své práce, na rozdíl od lidí, kteří se o počasí začali zajímat v posledních dnech, dobře znají. Podle Radka Tomšů z Českého hydrometeorlogického ústavu podobné obrazce vznikají především vlivem nejrůznějších chyb. “Při měření radaru dochází k rušení, nejčastěji wi-fi signály, které se pohybují v nějakém frekvenčním pásmu, kde by se pohybovat neměly. Tohle pak paprsky na radaru vytváří,” uvedl Tomšů pro server irozhlas.cz.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments