Do bezpečí chyběl kousek. Děsivé video pádu lanovky v Itálii zachytilo smrt 14 lidí

Na internetu se objevilo video, které zachycuje hrozivý pád italské lanovky z 23. května. Záběry ukazují, že lanovka se dostala téměř ke svému cíli. Chyběl doslova kousek, aby všichni cestující byli v bezpečí. Jenže stal se opak. Přetrhlo se tažné lano a lanovka se obrovskou rychlostí rozjela nazpět, dokud nenarazila do sloupu. Následně se kabina lanovky zřítila k zemi.

Tragédie se přitom nemusela odehrát. Jenže ve společnosti provozující lanovku na horu Mottarone nedaleko jezera Maggiore panoval šlendrián. Lanovky jsou pro případ přetržení tažného lana, které v tomto případě nastalo, vybaveny nouzovou brzdou. Jenže ta byla mimo provoz. Jak se později ukázalo, věděli o tom tři vedoucí pracovníci firmy.

Důsledky jejich pochybení jsou zdrcující. Zemřeli všichni cestující s výjimkou pětiletého chlapce Eitana. Toho zřejmě ochránil jeho otec, který si ho v dramatickém momentě přitiskl pevně k tělu a chránil.

Náraz do pylonu rychlostí vyšší než sto kilometrů měl efekt pružiny, která kabinu lanovky odmrštila do vzdálenosti 54 metrů,” uvedl pro server Regione Piomente vyšetřovatel Marco Gabusi. Trosky se pak ještě kutálely desítky metrů, dokud je definitivně nezastavily stromy.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments