Do obchodů se dostalo otřesné máslo, Češi ho kupovali po kilech. Okamžitě ho musíte vyhodit, jinak na to zle doplatíte

Česká republika je nechvalně proslulá předraženými a mimořádně nekvalitními potravinami. Zdejší obchodní řetězce se jednoduše utrhly ze řetězu a zjistily, že i když se budou chovat tímto způsobem, nikdo s tím nic nezmůže a ony vydělají pohádkové peníze. Nezřídka tak dochází ke zjištěním Státní zemědělské a potravinářské inspekce o tom, že potraviny neobsahují tolik dražších surovin, kolik by obsahovat měly a v některých případech se potom dozvídáme, že jsou dokonce škodlivé.

Oblíbený výrobek

V tomto konkrétním případě nezasahovala přímo SZPI, což je docela škoda, jelikož o stažení z prodeje a doporučení nekonzumovat se postaral samotný obchodní řetězec Billa. Potom se ale nedozvídáme kompletní informace, ale jen to nejnutnější.

Bohužel patálie se týká jednoho z nejoblíbenějších produktů, který mají Češi ve zvyku konzumovat prakticky na denní bázi. Je to tradiční pomazánkové máslo s křenem, které tento řetězec prodává pod svou privátní značkou Clever. Balení obsahuje 150 gramů pomazánky, přičemž datum spotřeby je uvedeno 26. listopadu 2023.

Znám je také výrobce dané potraviny, kterým je, pro někoho možná překvapivě, společnost Olma, která spadá pod koncern Agrofert, který není znám zrovna důrazem na kvalitní potraviny. V tomto případě ale jde také o to, co si od něj Billa konkrétně objednává.

Foto: Shutterstock

Přesné informace nejsou

U výrobku společnosti OLMA, a.s. může dojít k nafouknutí víčka. Při stahování z prodeje a následných krocích spolupracujeme se SZPI,” píše Billa na webových stránkách. Bohužel je třeba konstatovat, že na prohřešek nenarazila při svých kontrolách Státní zemědělská a potravinářská inspekce, což by přineslo podrobnější zkoumání a také rozbor toho, co bylo ve výrobku špatně.

Teď se ale můžeme jen dohadovat, že šlo zřejmě o nějaké vnitřní procesy v pomazánce, které vedly k tomu, že se nafouklo víčko. To pochopitelně není nic dobrého a v žádném případě by se takový produkt neměl konzumovat, pokud si nechcete zadělat na problémy.

Nejsnazší je pochopitelně výrobek vyhodit, ale pokud ho máte doma třeba ve větším množství, můžete ho také vrátit na kterékoliv prodejně Billy. Vzhledem k tomu, že jde o soukromou značku, která se prodává pouze tam, vám vrátí peníze i bez toho, aniž byste museli předložit účet.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments