Do Sněmovny kandiduje surový bolševický bachař, upozorňuje Miroslav Kalousek

Kandidátky politických stran do říjnových parlamentních voleb skrývají nejedno překvapení. Zajímavé jsou především nejrůznější postavy, které se pokoušejí o politický comeback. Jako například Josef Vondruška, který by se po třináctileté pauze rád vrátil do Poslanecké sněmovny. Na jeho životopis však upozorňuje rovněž bývalý poslanec Miroslav Kalousek.

Prohlížím si kandidátky do voleb. Za KSČM v Libereckém kraji kandiduje “JUDr.” Josef Vondruška, ”právník”. Skutečnost je taková, že to byl surový bolševický bachař z Minkovic, který mlátil politické vězně. KSČM se tak hrdě hlásí ke svému historickému odkazu…” uvedl Kalousek na svém facebookovém profilu.

Vondruška byl skutečně dlouholetým dozorcem ve věznici v Minkovicích, která byla po sametové revoluci neprodleně zrušena. Vondruškovu “medicínu” ve věznici zakusili například mnozí političtí vězni, mezi nimi Petr Cibulka, Jiří Wolf nebo Vladimír Hučín.

Byl to právě Hučín, který později tvrdil, že byl trestán za to, že místo tkaniček nosil v botách gumičku. Jen za tento prohřešek dostal dvacet dní samovazby. Také vypověděl, že ho Josef Vondruška trestal ránami hranou obušku na solar. Josef Vondruška měl být přímo vysazen právě na politické vězně, zatímco na obyčejné kriminálníky agresivní nebyl. Přestože proti Vondruškovi političtí vězni vypovídali, případ byl nakonec v roce 2011 završen tím, že byl Vondruška pro nedostatek důkazů zproštěn obžaloby. Většina materiálů, které by ho mohly usvědčit, totiž byla skartována.

Já osobně i drtivá většina příslušníků SNV jsme se k odsouzeným chovali v souladu s tehdy platnými právními předpisy. My jsme je nevytvářeli, my jsme byli povinni vykonávat je a dodržovat. Konkrétně k osobě p. Gruntoráda. Obsah slova práce pro něj byl neznámý. Povýšenec, který si hrál na intelektuála, a tudíž nebyl oblíbený ani mezi spoluvězni,” řekl Vondruška na svou obhajobu v rozhovoru, který vyšel v roce 2006 v komunistickém listu Haló noviny.

Foto: Shutterstock, zdroje: Wikipedia, Facebook, Haló Noviny

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
54 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments