Margit Slimáková se opřela do Lidlu. Co nabízí dětem, je otřesné. V době, kdy rychle přibývá dětí s cukrovkou

Média v posledních dnech upozorňují na nové poznatky odborníků, že Českou republiku stále více trápí cukrovka a obezita mladých lidí a dětí. “Přibývá dětí a mladých lidí s cukrovkou, vyplynulo z nových dat VZP, která za loňský rok eviduje 3800 pacientů. K lékařům navíc stále častěji docházejí děti s těžkou obezitou třetího stupně,” uvádí zpráva ČT24.

Tématem se zabývá také dietoložka Margit Slimáková. “Trend potvrdily i další pojišťovny. K lékařům navíc stále častěji docházejí děti s těžkou obezitou třetího stupně, která se právě s cukrovkou často pojí. Podle čísel postižených tady už roky máme pandemii obezity a cukrovky 2. typu, mnohem více než nemocných s koronavirem je zde nemocných s depresemi a úzkostmi. Naše děti víc ohrožuje cukr než jakýkoliv běžný virus,” uvádí Slimáková na svém instagramovém profilu.

V souvislosti s tím Slimáková upozornila na aktuální kampaň obchodního řetězce Lidl, která se nese v obligátním duchu “Zpátky do lavic” a je zaměřena právě na ty nejmenší školáky. Pokud byste snad v nabídce chtěli najít něco zdravého na zub, hledali byste marně. Lidl se rozhodl do českých školáků ládovat cukr doslova po kilogramech.

Co na pandemii obezity a cukrovky 2. typu dětem doporučuje LIdl? Sladkosti, sladkosti a sladkosti! Jejich akce Zpátky do lavic podráží rodiče, kteří se snaží, pro všechny i kdyby jen podprahově utvrzuje spojení odměny se sladkostmi, dětí se sladkostmi,” píše Margit Slimáková. Podle ní jde o ty nejhorší sladkosti, jaké jsou k mání. Podle odbornice nejde ani vzdáleně o něco, co by děti potřebovaly nebo co by jim prospělo.

Margit Slimáková doporučuje vyhýbat se potravinám s takovým množstvím cukru a vyhýbat se také Lidlu, protože tento řetězec zjevně cílí na to, aby si děti sladkostí všimly a nutily své rodiče k jejich nákupu, čemuž je velmi těžké odolat.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments