Domácí kutil ukázal ve videu jednoduchý trik, díky kterému výrazně ušetříte za topení. Stačí k tomu jediná věc, lidé jsou nadšeni

Mladý domácí kutil z Velké Británie, který na své sociální sítě pravidelně umisťuje příspěvky, jež mohou lidem v jejich domácnostech ulehčit život, tentokrát opravdu zabodoval. Jeho nejnovější video se stalo hitem internetu, protože prezentovaný trik, jak v bytě udržet více tepla a tím pádem za topení platit méně, funguje opravdu dobře, jak naznačují pochvalné komentáře pod příspěvkem.

Tentokrát domácí kutil, který si říká ThatPropertyGuy, ukázal, jak udržet teplo domova co nejdéle a tím pádem i peníze na účtu. Sám se podle svých slov diví, jak moc někteří lidé platí za topení. Přitom by vůbec nemuseli.

Letošní zima je skutečně mrazivá, a tak mnohým nezbude než jednoduše otočit kohoutem na topení a přitopit si. V některých domácnostech kvůli tomu dochází k hádkám, protože to okamžitě znamená také zvýšené účty za zdroj tepla.

Čtěte také: Časté a zbytečné chyby při topení. Připraví vás o tisíce korun v každé topné sezóně

Lze to ale vyřešit, aniž byste museli za topení platit kdovíjak vysoké částky. Kutil Kyle Mattison ukázal, že za radiátory stačí umístit jedinou věc: reflexní fólii, která zabrání úniku tepla skrz stěnu a zároveň ho odráží zpět do místnosti. Teplo se vám tedy z bytu jen tak nevypaří.

Pokud chcete ušetřit za topení, pokryjte stěnu za radiátorem reflexní fólií nebo alobalem. / Foto: Shutterstock

Instalace je nesmírně jednoduchá. Nejvíce se to hodí na radiátory, které jsou umístěné na stěnách, jejichž vnější strana je venku,” uvedl mladý kutil. Podobného efektu jako s reflexní fólií přitom můžete dosáhnout i s alobalem. “Řídil jsem se touto radou a rozdíl je skutečně značný,” píší v komentářích spokojení uživatelé.

Foto: Shutterstock

Články
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments