Dominika Feriho čeká boj o svobodu. Objevily se desítky nových svědectví

Odhalením sexuálního násilí ze strany Dominika Feriho celá kauza nekončí, ba právě naopak. Pro politika by bylo ještě výhodné, pokud by stačilo, že se vzdá svých funkcí, což v tomto případě učinil. Jenže případem už se začala zabývat policie, která vyzvala ženy, které se ze strany Feriho cítily zneužité, aby se jí přihlásily. O případu zatím neposkytuje žádné informace, ale je pravděpodobné, že se alespoň část dotčených osob orgánům činným v trestním řízení ozve.

Celou kauzu odstartoval článek novinářky Apoleny Rychlíkové, ve kterém jsou citovány zážitky několika dívek. Na jeho základě se přitom autorce ozvaly další Ferim zneužité ženy, jak uvedla v rozhovoru pro pořad Prostor X. A ani tentokrát jich nebylo vůbec málo.

Ozvala se nám celá řada žen. Bylo to podobné, jako tomu bylo v první vlně, kdy jsme článek vytvářeli, kde jsme se bavili o desítkách svědectví více či méně závažného charakteru, Zhruba stejné množství svědectví jsme získali i teď, v druhé vlně,” uvedla Rychlíková, která už chystá další článek. “Jsou v něm další svědectví, jsou různě závažná. Nemohu ale říkat, co v něm bude, to se uvidí.

Podle novinářky nemůže být pochyb o tom, že se Dominik Feri choval k ženám přinejmenším extrémně nevhodným způsobem. Je ale pravděpodobné, že také porušil různé zákony. Některá svědectví totiž hovoří o činu, který hraničí se znásilnění nebo jím možná už je. Podle právníků je přitom definice znásilnění v českém právním řádu poměrně vágní a liší se od toho, kdy se muž ženy zmocní “jen” přes její nesouhlas.

Feriho teď zřejmě bude čekat velká právní bitva. Bývalý poslanec už oznámil, že se chce proti nařčením bránit soudní cestou. To ale zřejmě bude vedlejší, protože u soudu zřejmě skončí i na základě obvinění policie.

Společnost přitom sexuální zneužívání vnímá velmi citlivě. Kromě zničené pověsti a kariéry tak Feriho zřejmě čeká boj o to, aby neskončil za mřížemi.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments