Donald Trump měl štěstí, že v listopadu nezemřel na covid-19, řekl hlavní americký epidemiolog Fauci. Exprezident je totiž obézní a starý

Podle hlavního amerického epidemiologa a poradce Bílého domu měl bývalý americký prezident Donald Trump obrovské štěstí, že loni nezemřel na covid-19. Podle Anthony Fauciho proti němu hrály rizikové faktory: je obézní a navíc v pokročilém věku. “Mohl se dostat do vážných problémů,” uvedl Fauci. Ten byl jednou z tváří Trumpovy vlády v boji proti koronaviru.

Donaldu Trumpovi je 74 let, měří 190 centimetrů a váží 110 kilogramů. To z něj podle tabulky BMI dělá obézního člověka prvního stupně. “Myslím, že měl docela štěstí,” uvedl Anthony Fauci pro list The Telegraph.

Tyto výroky potvrzují také zprávy, které se nedávno dostaly do médií. Podle nich měl Donald Trump skutečně na mále. Přestože se tvářil jakoby nemoc překonal bez ztráty kytičky, musel mu být podáván kyslík a lékaři v jednu chvíli zvažovali, že ho připojí na plicní ventilátor. Hladina kyslíku v krvi u něj totiž klesla k 80 %. Pacienti, kteří jsou připojeni na ventilátor, přitom mají spíše nižší naději, že přežijí.

Lékaři nakonec zvolili druhou možnost a Trumpa doslova naládovali všemi možnými přípravky, které byly v té době proti koronaviru, byť v experimentální fázi, k dispozici. Jako jeden z prvních lidí tak americký prezident otestoval například lég od společnosti Regeneron, který se brzy dostane i do České republiky. Právě kvůli němu se měl americký prezident překvapivě rychle zotavit, přestože procházel vážným průběhem nemoci.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments