“Drž hubu a běž se učit.” Takto odpovídal Feri na dotazy svých fanoušků z řad studentů

Dominik Feri platil dlouhou dobu za magnet na nejmladší skupinu voličů a v této pozici byl pro stranu TOP 09 i celou koalici Spolu hotovým klenotem. Politologové mluví o tom, že jen jeho osoba mohla přinést pár jednotek procent ve volebním výsledku navíc. Tuto ztrátu teď bude koalice kompenzovat jen obtížně, protože na celé politické scéně podobný zjev není.

Jenže aura politika přátelského k mladým lidem se teď rychle drolí. Kromě sexuálního obtěžování a zneužívání studentek, u kterých se těšil velké popularitě a následně ji využil, se ukazují i další znaky jeho toxického chování. Zatímco obecně byl Feri vnímán jako “kamarád mladých”, který jim prostřednictvím svého Instagramu vysvětloval složitosti politiky a velký kredit si získal i za dob koronavirové epidemie, pokud s ním jednotlivci chtěli prostřednictvím sociálních sítí něco řešit, často ošklivě narazili.

Objevila se řada svědectví, kdy Dominik Feri nevybíravě osočoval a ponižoval žáky a studenty škol, kteří se ho na něco ptali. “Domčo mi můžou říkat jenom rodiče, takže drž hubu a běž se učit,” napsal například Feri jednomu studentovi, který ho oslovil familiérním způsobem. “Debílci. Nedočítaj usnesení a myslej si, že usnesnesení nejde zrušit dalším usnesením. Jsem nasranej. Maturity budou kurva,” vyjádřil se například k tématu zvažovaných úředních maturit, o něž studenti hodně stáli.

Čtěte také: Feri je na sexu závislý. Spotřebu měl obrovskou, odnesly to stovky holek, popsal jeho spolužák

Dominik Feri již oznámil, že k poslednímu květnu rezignuje na svůj poslanecký mandát a již nebude kandidovat v říjnových volbách, kde měl být čtyřkou na pražské kandidátce koalice Spolu. Pro mladé přitom teprve před pár dny rozjel kampaň Mám hlas. Tu teď koalice pozastavila. Dominik Feri musel také na výzvu předsednictva strany vystoupit z TOP 09.

Foto: TOP 09

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments