Důchodci slaví. Za teplou vodu už nemusí platit ani korunu. Stačí si požádat

Ačkoliv už se mluví o tom, že ceny energií opět klesají, pro většinu domácností jsou stále až příliš vysoké. Zároveň platí, že pravděpodobně již nikdy neklesnou na takové úrovně, na jaké jsme byli v minulosti zvyklí. Teď je navíc potřeba se připravit na to, že platby za energie budou opět obsahovat podporu obnovitelných zdrojů, o kterou se každá faktura navýší.

Peníze za nic

Zejména pro ty domácnosti, které topí elektřinou, představuje významný výdaj ohřev teplé vody. “Vidíme případy, kdy jen za ohřívání vody platí domácnosti 15 až 20 tisíc korun ročně. Ta částka přitom příliš dolů nepůjde,” říká odborník na topné systémy Aleš Navrátil. “Zejména tam, kde je elektrický kotel nebo bojler, to zkrátka stojí hodně peněz.

Existují však způsoby, jak v tomto ohledu ušetřit. “Můžete si například pořídit bojler s tepelným čerpadlem. Ten je výrazně levnější, než kdybyste instalovali plnohodnotné čerpadlo pro vytápění celého domu, a přitom vám ušetří na té nejvýznamnější položce,” vysvětluje Navrátil. Alternativou může být také instalace jednoduchého systému solárních panelů, a to právě jen k ohřevu teplé vody.

Na to je přitom možné čerpat nejrůznější dotace, které jsou v některých případech mimořádně štědré. Například pro důchodce se nabízí možnost, aby celý tento systém měli zdarma. Díky tomu budou mít zdarma také teplou vodu, což se jen tak nevidí. Stačí si požádat o dotaci v programu Nová zelená úsporám Light.

Foto: Shutterstock

Není v tom žádný zádrhel

Prakticky všechny specializované firmy na trhu dnes nabízejí tento balíček, který vás nebude stát ani korunu. “Je to opravdu nebývale jednoduché. Obvykle stačí vytvořit si poptávku u specializované firmy a ona za vás všechno vyřídí včetně té dotace. Peníze vám přijdou na účet předem a vy je potom pouze uhradíte oproti nainstalovanému systému a faktuře,” říká Navrátil.

Čtěte také: Důchodci na to vyzráli. Berou o 3 tisíce měsíčně navíc, než kolik měli brát. Takhle se to dělá, poučte se

Klient nenese absolutně žádné riziko a nemusí platit nic z vlastních prostředků. To z této dotace činí něco, po čem by měl bez přemýšlení sáhnout každý důchodce. Nebo snad nechcete mít teplou vodu úplně zadarmo? Ročně můžete ušetřit mnoho tisíc korun, které se vám budou hodit jinde.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments