18. 7. 2024

9 příspěvků u článku “Důchodcům v Česku končí zlaté časy. Stát si na ně jde posvítit a peníze jim seškrtá

 1. Když zase škrtat důchodcům tak jak neustále zvyšující se platy rádoby politikům tam je to OK ? O tom se nemluví tam je tabu!!!!!!?????? . Důchodcům nedáme sobě přidáme. Tak to má byť. Velebnosti ví to co chce se mě blejt.🚽🚽🚽🚽🚽

  1. Naprostá pravda. Páni politici si zvyšují své nízké statisícové platy zatímco nenasytní důchodci by měli být v pohodě s průměrným důchodem 20tisíc. Tohle může napsat jen naprostý cynik.

 2. Se –e už na důchodce a podívejte se na.tu za—- OÚ vládu jenom krade kde se dá ale že vystudovali za peníze důchodců to jim nevadí ten kdo je podporuje je to same ho —o co vláda a teď to můžete smazat

 3. Těžko mohu něco hodnotit, když člověk nemá relevantní informace. Pochopitelně nedá se závidět lidem kteří společnosti něco přináší. Při tom tato společnost nemá prostředky na zaplacení kvalitního lékaře. Kdysi za časů Matěje Kopeckého který bavil lidí byl rád, když dostal skývu chleba. Dnes když má známosti a možnosti se může stát “umělcem” každý druhý. Má velké nároky a když dosáhne důchodového věku tak se diví jak má malý důchod, protože si penzijní připojištění neplatil. To samé sportovci. Jistě na sobě musejí makat. Ovšem každý malý kluk který chce sportovat platí si náklady. No a tito jsou sponzorováni všude. Když si vyrychtuji zdraví, tak pro ně postavíme sanatoria. Jsou nositeli reklamy. Bohužel mnohým co dřou od rána do večera, pak přijdou domu, sednou na kanape a koukají třeba na hokej. A to jim stačí.
  Nezávidím těm co něco dosáhnou. Nikoliv přes známosti. Mezi nimi není žádný nositel Nobelovy ceny. Třeba ten Vítek co prodával jachtu za 300 milionů. To není žádný Baťa který své impérium budoval od verpánku. Na tu jeho jachtu mu vydělali právě ti důchodci. Ostatně co se vybudovalo za posledních 30 let. Všechno co dnes mají a nejen ty přehrady, vybudovali právě ti důchodci během 40. let vlády komunistů.

 4. Vždyť jo.u důchodců je to bez problémů,ty se nemůžou bránit!Nejlepší by bylo,kdyby místo odchodu do důchodu odcházeli rovnou na hřbitov!To je politika státu”dobrý důchodce,mrtvý důchodce”.A reakce mladých je,že duchodci jsou obtížny hmyz a my je musíme živit z našich daní!!!Paní poslanci a vládní činitelé bojují za to,aby se státní zaměstnancům,učitelům,policajtum,armádě či doktorům zarucilo procentuelní růst mezd ZAKONEM,ale u důchodců kteří jsou nejvíce ohroženi,tak ten zákon zrušte!!Všichni pracující si můžou přivydělat,když jim peníze nestačí,ale u důchodců to je obtíž!Kdejakym soukromým fi,neziskovkam,ci nadnárodním společnostem stát “rozdává peníze”hrstma a ani NENI schopen zajistit,aby jim tyto rozdané prachy vrátily za nějaký čas zpět!Proč nezavede zvýšené daně pro bohaté,placení školného,zdravotní péče,vyšší pokuty za dopravní přestupky atd.V tomto jsme si najednou všichni rovni!!

 5. Ještě maličkost a co raketové zvyšování platů našich inteligentních politiků co stojí ročně stát. To je v pořádku? Co stojí platby na nemakacenka. 💰💰💰💰💰💰

 6. pan Mrkvička si myslí že když bude obhajovat kroky politiků kteří něco naslibují a pak opak,tak za to dostane lepší plat a výhody?pan Mrkvička asi na důchod dostane 10-12tis/rok víc by bylo záhadno za co,za závist se neplatí… možné je že s důchodem nepočítate protože to vidíte špatně,tak aspoň kolem sebe kopnu nějakého penzistu ,tož ať vám péro píše.

 7. Já bych do úsporného režimu přepla amorální platy politiků a zmrazila je nejméně na 10 let. Když začala krize, tak se důchodcům nemělo přidávat procentuelně, ale plošně. Tak se stalo, že Ti potřební dostali málo a Ti bohatí hodně.
  Sobě si vláda před rokem přidala tisíce, ona musela, měla to ze zákona . Valorizace důchodů také byla ze zákona, oni si zákon změnili a důchodce sprostě okradli o 1000 kč. Jsem zvědaná, jak rozhodně Ústavní soud, jestli spravedlivě podle zákona a nebo půjde na ruku vládě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *