Dvanáctiletou dívku už omývali před pohřbem, když naráz ožila. Po hodině zažila rodina další šok

Dvanáctiletá dívka z Indonésie byla oficiálně prohlášena za mrtvou. Podle lékařů jí selhalo srdce a nepodařilo se ji oživit. Vše nasvědčovalo tomu, že je skutečně mrtvá. Jenže se ukázalo, že i lékaři mohou udělat chybu. Školačka totiž stále ještě žila. Zmrtvýchvstání nastalo při omývání jejího těla. Jenže radost rodiny netrvala příliš dlouho, jak upozornil list Daily Mail.

Siti Masfufah Wardahová z jávského města Probolinggo skončila v nemocnici, protože měla vážné problémy se srdcem a cukrovkou. Najednou přestala dýchat a lékaři zkonstatovali její smrt. Krátce nato rodiče přišli vyzvednout tělo své dcery, aby ho umyli a připravili na pohřeb, který je v Indonésii velmi důležitým rituálem. Přibližně 90 % indonéské populace jsou muslimové a věří, že před pohřbem je mrtvé tělo nutné omýt.

Zatímco všichni kolem truchlili, Sitino tělo ve vaně na omývání náhle ožilo. “Když jsme umývali tělo, její teplota náhled stoupla a otevřela oči. Zjistili jsme, že srdce opět bije a dokonce se pohnula,” uvedl 40letý otec Ngasiyo. Rodiče okamžitě povolali lékaře, kteří po příchodu do domu rodiny zůstali v šoku. Ukázalo se však, že radost byla předčasná. Masfufah žila už jen další hodinu a následně skutečně zemřela.

Může to znít neuvěřitelně, ale k takovým případům čas od času dochází, a to z důvodu spontánního obnovení oběhu, který se nazývá také Lazarův syndrom. Stává se to v případě, kdy pacient zemře na selhání srdce. Podle studie uveřejněné v časopise Journal of Royal Society of Medicine se to ve většině případů stává deset minut po smrti.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments