Dvě roušky v autě se stávají součástí povinné výbavy. A to i po skončení pandemie

Roušek a respirátorů už se jen tak nezbavíme. Pandemie ukázala, jak moc jsou důležité a že je v budoucnu budeme používat výrazně častěji než dosud. A to například i tehdy, když udeří chřipková epidemie. Případně ve chvíli, kdy se člověk nebude cítit dobře – v takovém případě si ochranu úst raději nasadí, než aby ohrožoval své okolí.

Povinnost zatím jen v Německu

V Německu aktuálně ministerstvo dopravy doporučuje zařazení roušek do výbavy vozidla a zanedlouho by se toto doporučení mělo změnit v povinnost. Kdo pak nebude mít ve vozidle dvě povinné roušky, může dostat pokutu, jak informuje server rozhlasu Bayrischer Rundfunk.

Mluvčí německého ministerstva dopravy informoval o tom, že zavedení roušek do povinné výbavy vozidla už je pouhou formalitou. Čeká se jen na příští aktualizaci norem pořádku silničního provozu. Povinnost by měla začít platit ještě do konce tohoto roku. Důležité přitom je, že se nebude vztahovat pouze na období aktuální epidemie či pandemie, ale bude platit i nadále.

Pokuty zatím neznámé

Zatím není jasné, jak vysoké budou pokuty pro ty, kdo dané nařízení nesplní. Lze však vycházet z toho, jak se pokutují nedostatky v dosavadní povinné výbavě vozidla. Pokud v ní něco chybí, udělují němečtí policisté spíše symbolickou pokutu ve výši 5 eur, tedy přibližně 130 korun.

Pravidla bezpečného silničního provozu v Německu pochopitelně platí pro všechny řidiče na německých silnicích a dálnicích. Pokud vás tak budou němečtí policisté kontrolovat, nelze se vymlouvat na to, že žijete v jiné zemi.

Není přitom vyloučeno, že podobné opatření bude zavedeno také v České republice, byť se tu o něm zatím nediskutuje.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments