Dvouletá dívka se stala nejmladší členkou Mensy. Těžko věřit, jaké má v tak nízkém věku IQ

Dvouletá Kashe Quest se stala nejmladší členkou známé organizace Mensa sdružující ty nejinteligentnější lidi. Na svůj věk je dívenka extrémně chytrá a její IQ se pohybuje vysoko nad průměrem běžného Američana.

Kashe Quest z Los Angeles dosáhla v testu na IQ 146 bodů, přičemž výsledek průměrného Američana činí pouhých 100 bodů. Členem Mensy se potom může stát člověk, který dokáže testy udělat na více než 130 bodů.

Matka malé dívky si všimla, že se Kashe učí extrémně rychle. Vždy ji zajímalo vše okolo a měla vynikající paměť. V době, kdy jí bylo 17 měsíců, už znala celou abecedu. Problémy jí nedělala ani čísla a dokázala si zapamatovat nejrůznější barvy a tvary.

Přestože dívce ještě nebyly ani tři roky, lehce dokáže rozpoznat na mapě 50 států jen podle jejich umístění. V současné době je pohroužena do studia španělštiny a ovládá více než 50 znaků posunkového jazyka a dokáže napočítat do 100. Většina dětí v jejím věku přitom ovládá jen pár čísel a o posunkový jazyk se nezajímá ani většina dospělých, natožpak dětí. Kashe si dokonce osvojila rozpoznávání prvků v periodické tabulce jen podle jejich symbolů.

Přesto jde však stále o normální dvouleté dítě, které si rádo hraje a občas se mu nechce dělat to, co mu máma zrovna řekne. Jediným rozdílem od ostatních dětí je to, že rodiče musí přizpůsobovat způsoby, jakým s malou Kashe komunikují. Rodiče totiž chápou, že je třeba ji vést takovým způsobem, aby dokázala své schopnosti rozvíjet. Zároveň si ale přejí, aby měla normální dětství a šla takovým tempem, jaké si sama určí.

Členem Mensy se můžete stát i v České republice. Jak už bylo řečeno, stačí udělat IQ test alespoň na 130 bodů. Cílem Mensy je přitom využít intelektu nadaných lidí ve prospěch lidstva. Vytváří proto pro své členy prostředí, které jim pomáhá rozvíjet jejich schopnosti a odhalit plný potenciál.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments