Elon Musk jako nový věštec. V roce 2056 prý nastane zkáza lidstva

Vesmír nadále pro lidstvo zůstává jednou velikou zcela neprobádanou oblastí, která v sobě skýtá mnoho záhad a nejasností, co se budoucnosti týče. Jak dlouho bude lidstvo moct okupovat Zemi, než se z kosmu přižene nějaká katastrofa, která lidstvo z jejího povrchu vymaže? Teorií a scénářů existuje nespočet.

Mezi nejpravděpodobnější se jeví dopad asteroidu, hovoříme-li o konci směřovaném z vesmíru. Nicméně, než nějaký asteroid na zemi dopadne, lidstvo může dojít k záhubě v případě jaderné války, použití chemických zbraní, kvůli pandemii či v závislosti na rozpadu ekosystémů a změně klimatu.

Enormní asteroid

Na povrch vyplula informace, že Zemi má počátkem roku 2056 zasáhnout obří asteroid, který dosahuje velikosti daleko větší než kometa, která kdysi vyhubila žijící dinosaury. Jeho průměr má být až 17 kilometrů, tedy prakticky dvakrát větší.

Asteroid dostal název Eros 433. S jeho objevením přišel známý businessový magnát, investor a především zakladatel, CEO a technický šéf společnosti SpaceX, která se pohybuje v aerokosmickém průmyslu, Elon Musk.

Jakožto majitel Twitteru o tomto asteroidu informoval právě pomocí této platformy a způsobil tak rozsáhlou paniku.

Nevyhnutelný konec

Elon Musk je ohledně této srážky naprosto skeptický a lidstvu na přežití nedává absolutně žádnou šanci. Jediným východiskem dle jeho slov je co nejrychlejší kolonizace Měsíce anebo počátek osidlování jiných planet. Což je ale stále spíše sen, nežli možná a pravděpodobná realita. Na jiných planetách se stále hledají známky života. Kosmičtí pracovníci se snaží probádat i jiné oblasti a předměty ukryté ve vesmíru mezi hvězdami, kde by lidský život měl šanci.

Zdali to bude opravdový konec, to prověří až čas. Kromě vědy by jediný možný zlom mohl nastat ve změně asteroidu, jeho povaze či směru.

Foto: Shutterstock, zdroj: ScienceTimes, Twitter

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments