Elon Musk šokoval. Má stovky miliard dolarů, ale bydlí v malém prefabrikovaném domku za milion korun

Elon Musk je možná nejbohatším člověkem světa. Záleží, kdy zrovna se díváte na aktuální žebříček, kde se, v závislosti na ceně akcií jejich společností, pravidelně střídá s Jeffem Bezosem. Většina expertů má však za to, že větší prostor k růstu svého jmění má majitel společností Tesla a SpaceX.

Pokud byste si však Elona Muska představovali jako člověka, který žije v bohatství a luxusu, nemohli byste být vzdálenější pravdě. Tento miliardář doslova všechny své prostředky vkládá do zpět do podnikání a rozhodně si nepotrpí na nějaké hvězdné manýry. To ostatně odpovídá skutečnosti, kterou o sobě sám Musk prohlašuje, a to, že zkrátka žije svou prací.

Na rozdíl od jiných mu to lze velmi dobře věřit. Stačí se podívat na seznam jeho nemovitostí. Zatímco správci majetku dalších členů žebříčku dolarových miliardářů nestačí nové nemovitosti v portfoliu svých klientů počítat, u Elona Muska to mají jednoduché. Tento miliardář a vynálezce vlastní jediný dům, který stojí v San Franciscu. Pravda, je to luxusní dům, ovšem Musk v něm po většinu času nežije, ale využívá ho především tehdy, když pořádá nějakou větší akci.

Mnohem zajímavější je hlavní Muskův domek, který najdete v texaském Boca Chica a který si pronajímá od své společnosti SpaceX. Jde o prefabrikovaný domek o výměře pouhých 35 metrů čtverečních. Sériově ho vyrábí společnost Boxabl Casita. Prodejní cena činí 50 tisíc dolarů, tedy přibližně 1,1 milionu korun.

Pohled na dům Boxabl zvenčí. / Foto: Boxabl Casita

Tyto domky se teď ve Spojených státech amerických staly obrovským hitem. Čekací listina firmy čítá 50 tisíc objednávek a nutno dodat, že velký zájem o ně byl už předtím, než se na objednávky vrhli četní Muskovi fanoušci.

Interiér prefabrikovaného domku překvapí. / Foto: Boxabl Casita

Tento prefabrikovaný domek je svým způsobem skutečně zajímavý. Je prezentován jako energeticky úsporný studiový apartmán v krabici. Uvnitř najdete vše, co potřebujete, tedy kuchyň, koupelnu, obývací pokoj a ložnici. Domek je vyroben z železa, betonu, pěnové izolace a laminovaných panelů. Výrobce uvádí, že by měl odolat hurikánům, záplavám i sněhovým závějím.

Faktem je, že ještě před několika lety byl Elon Musk hrdým majitelem mnoha špičkových nemovitostí. Jak ale sám informoval, zbavil se všech až na jedinou, tedy tu, která byla zmíněna v úvodu a kterou Musk využívá spíše účelově.

Domek zvládne odvézt i vůz značky Tesla. / Foto: Boxabl Casita

Zbavuji se téměř veškerého fyzického majetku. Nebudu vlastnit žádnou nemovitost,” napsal Musk v květnu loňského roku na Twitteru. Jednu tedy stále vlastní, ale je otázkou, zda ji také neprodá a nebude si ji například pronajímat. Zdá se, jakoby se miliardář doslova mířící ke hvězdám zbavuje veškerého pozemského majetku.

Foto: Shutterstock, zdroje: Vanity Fair, Republic World, Architectural Digest

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments