Elon Musk vyzývá k rozbití Amazonu. Je podle něj nebezpečný

Hlasitě oznamovaná pauza známého mluvky Elona Muska od Twitteru vydržela celé dva dny. Podle všeho ho rozlítil do běla příspěvek jednoho spisovatele, a tak okamžitě sáhl po svém chytrém telefonu.

Monopoly jsou nebezpečné

Zmíněný spisovatel uvedl, že dominantní prodejce na americkém trhu Amazon odmítl zařadit do nabídky jeho knihu o koronavirové pandemii. Pro Elona Muska šlo o podnět k útoku na největšího online prodejce světa.

“Je na čase, abychom rozbili Amazon. Monopoly jsou nespravedlivé,” napsal na svou sociální síť 48letý podnikatel a vizionář, který v poslední době slavil úspěchy především vysláním prvního soukromého letu do vesmíru s lidskou posádkou (na stanici ISS). Elon Musk přitom rovnou označil také twitterový účet majitele Amazonu, Jeffa Bezose. Ten je nejbohatším člověkem světa.

Svou roli dost možná hrál také obsah knihy s titulem “Unreported Truths about Covid-19 and Lockdowns”, tedy volně přeloženo: Nezveřejněné pravdy o Covid-19 a omezeních. Její autor Alex Berenson se kriticky vymezil vůči omezením ekonomických procesů v rámci pandemie.

Konkurenti ve vesmíru

Elon Musk je také velkým kritikem všech vládních omezení, které vedly k tomu, že ve svých továrnách musel na čas přestat vyrábět elektrovozy Tesla.

Na konci dubna Musk vyzval, aby vláda vrátila lidem jejich “zatracenou svobodu” a omezení popsal jako fašistická.

Kromě toho jde zřejmě také o to, že technologičtí miliardáři Musk a Bezos jsou konkurenty v několika obchodních sférách. Zejména soupeří se svými vesmírnými konsorcii SpaceX a Blue Origin. Kromě toho je Amazon investorem v konkurentovi Tesly, společnosti Rivian.

Mezitím autor Alex Berenson na svém Twitteru uvedl, že jeho kniha už je na Amazonu opět k dostání.

Foto: Tesla

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments