Epidemiolog Maďar se o smrti blízké osoby dozvěděl z křiku v přímém přenosu. Covid změnil její plíce na něco, čím už nešlo dýchat, řekl

Dramatické okamžiky prožíval epidemiolog Rastislav Maďar přímo v televizním přenosu. V neděli ráno vystoupil ze svého domova prostřednictvím skypu v České televizi. Moderátorka se ho, jako už tolikrát ptala, na jeho názor k rozvolňování protiepidemických opatření, které přišlo v pondělí.

Jenže v jednu chvíli se z vedlejší místnosti Maďarova bytu ozval křik. V tu chvíli bylo jasné, že je zle. “Především dochází k tomu, že… ty různé varianty, které se objevují, jsou infekčnější, ale nemusí být infekční jako ta britská varianta, která dominuje na našem území,” snažil se ještě Maďar profesionálně odpovědět na otázku moderátorky, ale bylo jasné, že je emocionálně na dně. Epidemiolog pak rozhovor náhle ukončil. “Já se omlouvám, budu muset končit. Omlouvám se,” řekl epidemiolog.

Diváci v tu chvíli netušili, co se stalo. Vysvětlení přišlo o několik hodin později. Rastislav Maďar ho zavěsil na svůj Twitter.

Dnes ráno jsi svůj boj navždy prohrála. Pouhý rok po své mamince. S námi tady ale budeš dál. Covid změnil Tvoje plíce na něco, přes co už nešlo dýchat. Nepomohly ani týdny na umělé ventilaci. Děkuji Ti za všechno, Alenko. Vím, že jsi bojovala, ale nešlo to. Budeš nám moc chybět,” uvedl epidemiolog na adresu své tchyně, kterou považoval za velmi blízkou osobu a “náhradní” maminku. Jeho vlastní ho totiž opustila už před rokem a půl.

Epidemiolog pak vysvětlil, co se stalo během přímého přenosu. Jeho manželka se o smrti své matky dozvěděla po telefonu. “Najednou jsem ji slyšel křičet ,maminka moje‘, následně hlasitý pláč, ozvalo se i několik ran. Věděl jsem ihned, co to znamená. Obával jsem se, že v případě kolapsu by si mohla při pádu ublížit i fyzicky, proto jsem živý vstup s omluvou ukončil.

Foto: Trnavská univerzita

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments