21. 7. 2024

78 příspěvků u článku “Evropa se sama odstřihla od zdrojů elektřiny a plynu. Pokud nebude foukat, přijde tuto zimu obří blackout a nebude čím topit, varuje Bloomberg. Podle ekonoma se připravme na nejhorší

 1. Jak to, že není plyn a ropa, je jasné , že za tím stojí PUTIN a Rusko… Je třeba vyhlásit další sankce a omezit vtup do Česka všem Číňanům a Asiatům….Vždyť na to máme specialisty, zejména od socanů a další vládní idioty, kteří ze sebe opět rádi udělají ” zaprodané hňupy bruselu a ameriky” před celým světem…Bože, ochraňuj čechy…

  1. Jenže těch se to tak hned nedotkne. Protekčně dostanou uhlí i plyn a elektřinu jim budou jejich poskoci třeba vyrábět třením ebonitové tyče.

  2. to se jim nerozsvítí ani omylem, jednou řekli, že elektrický auta budou do r. 2035 , tak přes to vlak nejede

   1. JJ….el. auta budou, ale “šťáva” do nich né. 🙂 Pak si je můžou zapřáhnout za koňský povoz…. to bude ta správná “zelená” doprava 😀

 2. To přece nemůže vadit,že Rusko neposílá dost plynu a ropy a že Německo
  a další země rušili a ruší jaderné,plynové a uhelné elektrárny.Náš největší ekonomický odborník Taiwanec Vystrčil a squadra TOP 09 a ODS všem
  rádi vysvětlí,že energetika závislá na Rusku je ta špatná a bez jeho dodávek se obejdeme.Už konečně všichni vidíte kam jsme to dopracovali
  znepřátelením si největšího dodavate plynu a jediného výrobce reaktorů,
  který je vhodný pro naše JE?Jsme tak chytří,že jeden takový reaktor
  raději koupíme od frantíků za trojnásobnou cenu(ten je ale také z Ruska),
  ale prozatím jej Rusové do Francie nedodali.A dnes je již jasné,že když jej chtějí Francouzi přeprodat nám,tak jim jej také nedodají.A ti,kterým dnes skáčeme šipku do pozadí se na nás také vykašlou,protože plyn raději prodají těm zlým ,,komunistickým” číňanům.Jak se všichni těšíte na to,
  až v zimě budete mrznout a chodit spát se slepicemi,protože si ani nebudete moci rozsvítit?Jak se ukazuje v plné nahotě,tak burzovní systém,do kterého jsme vstoupili je úplně nejhorší varianta nákupů
  a ceny určují ti,které cena víceméně moc nezajímá a jsou dost bohatí na to,aby všechny odstavili zvyšováním cen a tím jako první vykoupí největší díl
  nedostatkové komodity.Vstup do EU nás stál a ještě bude stát velice mnoho peněz.Všichni eurohujeři byste si měli nafackovat a omluvit se lidem.
  A naši politici by měli zákonem zajistit,aby námi vyrobená el.energie byla
  přednostně použita v naší zemi a teprve přebytky by mohli energetici prodávat do zahraničí.A také,aby Německo platilo tranzitní poplatky
  za přenos jejich el.energie do jejich JV oblastí.Jsme národ hlupáků
  a nepoučili jsme se z minulosti jak se k nám celý západ choval a znovu chová.

  1. Vy máte dobře vyhrábnuto. V přímém přenosu právě můžete sledovat, kam vede závislost na Rusku. Takže Vystrčil má pravdu.

   1. Svatá prostoto!S Ruskem obchoduje celá Evropa,jenom my máme takové bulíky jako jste vy,kteří si nevidí ani na špičku nosu a o obchodu nemají nejmenší vědomosti.Nemusím nikomu skákat do rekta,ale v zájmu obchodu a dobrých obchodních vztahů nemůžou rozhodovat tupci.V této oblasti musí platit já pán,ty pán.a ta závislost na Rusku je poplatná pro téměř celou Evropu.
    Kde dneska je Taiwanec s jeho výhodně ,,dohodnutými” stroji
    na výrobu roušek.Raději se někde krčí v koutku a drží hubu,
    protože ty jím vyjednané stroje nás přišly na 3,7 násobek ceny,
    než kdybychom si je nechali vyrobit kdekoli na zakázku.
    A že Rusko nedodává dostatečné množství?Já bych také nedodával,kdyby po mě někdo neustále plival a uvaloval
    nějaké sankce pod smyšlenými důvody.A proč se tedy ti ,,hodní”
    Němci sami rozhodli být závislými na Ruských dodávkách plynu a ropy?Tak co dutohlávku,bude nějaký argument,který by vyvrátil to,
    co tady píšu?

    1. Stroje vyrábí, právě máte jednu z vyrobených roušek máte právě na hubě. A kde jste přišel na tu pitomost s cenou strojů? To máte od Bureše? V obchodu platí já pán, ty pán? Tak zrovna na obchodu s plynem asi moc ne, hlavo naplněná obsahem tlustého střeva.

     1. dohadovat se s demagogem,který nemá elementární znalosti je marnost a ztráta času,že dutohlávku
      s vysokou školou života.

     2. To víš, že jo, hlavo plná hlouposti. Co bys dal aspoň za tu školu života. Tvé elementární znalosti nestačí ani na to, aby jsi vyhledal pravdu o strojích dovezených z Taiwanu. Ale nevadí, estébák Ti to přece vysvětlil.

     3. Právě proto,že tu pravdu o těch strojích znám,tak ti můžu ty dutá hlavo napsat,jaký jsi nevědomý bulík.
      A kpčedešlému jen doplním.Hadr na hubě nosí právě jen zmanipulovaní blbečci,kteří nic neví o virech a ochranných pomůckách proti nim.U virů žádný hadr na hubě nemůže jejich proniknutí zabránit.Jsou tak malé,
      že tím hadrem,který je vyroben jako ochrana proti prachu viry prochází,jako kdyby žádnou překážku v cestě neměli.A ani chirurgická rouška(ne to co bylo za roušky vydáváno)oprůniku virů nepomůže.Sabe seńore?

     4. Stroje z Taiwanu nejsou v provozu. Jen jeden jede jen proto že ho odkoupil stát. A co těch dalších pět? Pane vachmajstr Vy ste ale hlava. Píšu to tak jak to napsal pan Hašek aby se zde neobjevila spousta rýpalů kterým když dojdou argumenty tak chtějí chytat blechy.

  2. Od frantíků reaktor nechci – není to bezpečné – v době zprovoznění už možná bude Francie islámským státem. To si ten reaktor objednejme rovnou v Iránu.

  3. Rusko nemúže posílat dost plynu ,protože soud v Německu mu to zakázal. Jak u blbejch na dvorečku……….

  4. Samozřejmě , že závislost na Rusku je špatná, jako každá závislost na jednom zdroji, ještě snad norský plyn je alternativa.Na druhé straně pro Rusko je obchod s plynem a ropou velmi důležitý zdroj příjmů, protože nemají nic moc průmysl a moc co prodávat, kromě zbraní.

   1. Akorát, že Rusko může ten plyn prodávat i do Asie, takže si může rozhodnout komu ho prodá. Sice Norsko využije část uvolněné kapacity, ale kdo ví na jak dlouho to vystačí a jestli se ten plyn dostane až k nám.

   2. Má to jeden háček.Rusko spolu s Čínou už dokončuje třetí plynovod do Číny a ta odebere jakékoli množství za jakoukoli cenu.
    Navíc platí ihned.A Rusko také dobudovalo plynovod do Indie,
    která je také nemalým odběratelem.Takže ve finále Rusko klidně nechá Evropu zmrznout,protože ji nepotřebuje..A ještě malý dovětek.Ti hodní bratři z USA raději prodávají plyn do Arábie,protože ta zaplatí jakoukoli cenu.
    Evropa je strýčkovi Samovi úplně ukradená a naopak je rád,že
    ekonomicky upadne.USA nikdy nešlo o druhé,ale pouze o jejich vlastní prospěch.

 3. Jo taky dobře,asi potřebují lidi v evropě po držce,možná jim pak dojde ,že je potřeba jiná evropa,bez Bruselu a každej za sebe,jinak tohle nahrává Okamuroj a podobným

  1. Záleží hnutí od hnutí. Ne všichni zelení jsou automaticky proti jaderkám. Dokonce bych řekl, že v česku je podpora jádra a spol. docela solidní. Problém bych hledal ve faktu, že o změnách klimatu se ví minimálně od roku 1960. Všichni jednají hrozně pozdě a podle toho to také občas dopadá. Pak se Německo pro něco nadchne.. a udělají to jako vždy docela nešťastným způsobem. Je potřeba si tedy ukázat na podstatu problému a ne to vše automaticky hodit na zelené. Ti totiž až na některé jelimany dělají vše proto aby k podobným situacím nikdy nedošlo.

   1. V roce 1960 nám vyhrožovali brzským příchodem doby ledové. Vše, co prosazují zelení, je totálně k ničemu, Je to jen kapsování se na občanech (podpora OZE, které si nevydělají ani na vlastní provoz). Prostě, celé je to podvod a snůška korupčních aktivit. A zelení jsou zpravidla napojeni na firmy, které na “alternativní energetice” silně vydělávají. Přitom tento zdroj výdělků by bez průběžného udržování hysterickými skřeky “bojovníků za klima”, “stávkařů proti vyhynutí”, “pátkařů za budoucnost” a podobných pochybných existencí z řad zelených byl už dávno zlikvidován jako totální pitomost.

 4. A tady politici chtějí už příští rok uzavřít a zasypat poslední dva činné černouhelné doly nadobro. Prý to vyžaduje Brusel v rámci té blbé agendy Green deal. Zajímavé je, že naši sousedi Poláci na tohle nepřistoupili a dokonce chtějí rozšířit svou těžbu černého uhlí i pod našim územím. Ono když zasypete všechny šachty, dalším generacím znemožníte přístup k zásobám uhlí, kterých je u nás pod povrchem ještě obrovské množství. Černouhelná pánev se totiž táhne od hranic s Polskem až k Přerovu. Podotýkám, že vyhloubení a vystrojení jedné 1000 metrové šachty už za komnistů stálo miliardu. Umíte si představit, kolik by to stálo dneska? Proto taky Němci sice též utlumili svoje černouhelné doly, ale přístup k ložiskům, tedy jámy nezasypali. Oni doly zakonzervovali aby v budoucnu šla težba vždy lehce obnovit. Takhle se chová řádný hospodář. Černé uhlí bude furt třeba, už k vůli chemickému průmyslu a koksu pro hutní průmysl. Umíte si představit, jak vysoko pro nás vyskočí ceny černého uhlí, když budeme závislí jen na dovozu? To ti naši politici, až po kotníky zalézlí v bruselské řiti jsou tak hloupí? No, blbí zrovna nebudou, ale jim to fuk. Proti zvůli Bruselu se vzpouzet jako Poláci viditelně nehodlají. Po nich potopa.

 5. EU by měla naopak okamžitě zrušit veškeré sankce proti Rusku. Sankce vůbec nikam nevedou a stejně to odnesou běžní občané. Představitelé EU jsou finančně v pohodě a běžné starosti je vůbec netrápí.

 6. A bude hůř , protože Evropu neřídí odborníci , ale Greta a stejní klauni v evropském parlamentu.

  1. Ještě něco , nevšimly jste si , že nás Babiš vede vším co dělá , do co největšího područí EU ve všem. Je to jeho vláda a ta rozhoduje, co udělali aby nás neodstavili Rusové , naopak ricin , Vrbětice , nic , ani ta kapka diplomacie tam nebyla , naletěl a hned jednal ,opravdu to myslí s námi dobře.

 7. Evropské hodnoty si rozvracet nedáme, i kdybychom u toho měli zmrznout. Ježišmarijá, jak se to všechno vrací a opakuje. Totální fraška. Lidstvu není pomoci.

  1. Já si myslím že občané EU nejsou lidstvo, nakonec za blbost se platí a zbytku lidstva jsme ukradený!

 8. Konečně se jim povedlo to, o co usilovali. Myslím, že jsme v pr….., velebnosti. Bohatí odletí do tepla na svá sídla na Floridu a my můžeme jen čekat, až nás někdo přijde podříznout kvůli kusu žvance Moc pěkné vyhlídky.

 9. Evropa se sama odstřihla od zdrojů elektřiny a plynu. Pokud nebude foukat, přijde tuto zimu obří blackout a nebude čím topit, varuje Bloomberg. Podle ekonoma se připravme na nejhorší.————————————————————————————————

  Hlupák zůstane hlupákem, i kdyby na Flétnu hrál !

  Dřevo na topení připravené a nedám !

  1. Správně a vařit si budete uprostřed kuchyně v kotlíku a svítit si na to budete svíčkou. Automatku můžete vyměnit za valchu ap. Proč né…i tak se kdysi žilo. 😀

 10. Umělé to není, tzv. ekoteroristy z toho vynechte, ti mají okrajový vliv. Hlavní problém je ten, že zdroje pro civilizaci dochází, kdežto civilizační odpady (to je i CO2) se kupí. Na planetě je konečné množství prvků a tedy i zdrojů. Jak to reálně dopadne, nechť si každý spočítá sám. Vytěžit a spálit, to nám x tísíc let šlo, teď je s tím konec. Jestli Evropa půjde první, další kontinenty budou velmi brzy následovat…

  1. Už někdy v roce 1850 bylo prokázáno, že Londýn se nebude moci dál zvětšovat, protože koně, vyvážející koňský hnůj z jeho území, vyprodukují víc toho hnoje, než kolik ho zvládnou vyvézt. Bylo to vše naprosto exaktně spočteno …

 11. Blackouty? No to se bude těm BLM miláčkům pěkně rabovat. EU topotřebuje jako prase drbání! Aby si lidé konečně uvědomili dojakého marastu je eurobolševici zavedli. Odstavit funkční jaderky abych musela kupovat ruský plyn. To nemůže učinit člověk zdravého rozumu!! Ostatně je známo, že ty protiatomové aktivisty platí Rusko přes společnost Gerharda Schrödera.

 12. Idioti z Německa seříznou NorthStream na půlku kapacity , a on není plyn ? Rusové se to pokusili změnit, ale idioti z Německa nechtějí. Nu tak Rusové čekají…….

 13. Lidi vyjdou do ulic a celá EU bude v troskách. Tedrr vůbec není slyset Gréta. Co asi dělá? Melar by šlapat na koe, aby dynamo vyrobilo nějaký ten proud, aby Evropa nebyla po tmě.😂😂😂😂😂

 14. Vypatlané mozky zase přemýšleli , a budeme za šílený peníze dovážet z Ameriky na – to už tu bylo , jo hold Rusové jsou skoro sousedi tak proč se s nimi hádat když jsme na nich závislí.

 15. Vypadá to, že už jsme jako lidstvo za vrcholem. Zdravý selský rozum vzal do zaječích. Vláda strachu převzala otěže pevně do svých rukou. Ať už je to ekoterorismus nebo šíření nejrůznějších fake news o všem možném i nemožném, že až rozum přestává brát. Tendence vybírat k dasežení cílů jenom to, co se mi hodí bude jednou naše zkáza. Obávám se, že si obecně začínáme plést i rozdíl mezi svobodou a anarchií a až anarchie převládne, tak bůh s náma

  1. To všechno dělá úzká skupina korporátních oligarchů a starých šlechtických rodin, které se dodnes nesmířily se ztrátou své absolutní moci. Ti se občas spolu sejdou, třeba v Bilderbergu, Davosu s vyloučením veřejnosti i médií a tam kují pikle proti lidstvu. Lidstvo se potom nestačí divit, co zase proti němu ti šmejdi přichystali. Po nedávném setkání těch šmejdů v davoském ekonomickém fóru se objevily agendy na další ožebračení lidí, Great reset a Green deal. Kdysi v minulých stoletích panstvo k životu potřebovalo mít otroky na posluhu, na práci, na válečná dobrodružství. Teď už ne a lidstvo je jim na obtíž, protože vyžaduje demokracii a práva a ještě jim ujídá z omezených přírodních zdrojů. Bruselští byrokrati i vlády jednotlivých zemí jsou jejich loutky. Pod palcem mají taky veškerá mainstreamová média, ovládají banky, burzy, světové organizace jako OSN atd atd. Rozhodují, kdy a kde bude krize, občanské války, státní převraty, vojenské vpády a bombardování. Prostě všechno co se na světě děje je v jejich režii. Akorát některé diktátorské režimy jako Bělorusko, Severní Korea, Venezuela nebo Írán ještě nejsou pod vlivem těch šmejdů.

 16. Chtěl bych jen připomenout, že ta banda blbů, co vymyslela tu šílenou pohádku s Vrběticema by měla jít sedět. Nebo snad nenasrala Ruského medvěda ? Asi se teď nepřetrhne, aby nám sem šoupnul dost plynu, když má v Asii odběratelů víc než dost.

 17. Naštěstí byl plánem Fit 55, jak potvrdily diplomatické zdroje, okamžitě znechucen US-prezident Joe Biden. Ursula si totiž dovolila USA (tedy Bidena) kritizovat a požadovat po něm skoro 100 miliard dolarů, aby se plán Fit mohl uskutečnit. Biden plán torpédoval tím, že USA oznámily EU, že dolary nebudou. Tím pádem se nemůže uskutečnit Africký plán Fit 55. Bez Afrického plánu Fit 55 se nepodaří přesvědčit obyčejné Evropany, aby souhlasili s plánem Fit 55 v Evropě.

 18. Pokud postihne blackout sídla europosranců a evropské demise ,tím lépe,jejich mozky jsou v blackoutu už dávno,stejně blbí jako ten kokot Lukáš Kovanda,chztrý jak rádio!!!

 19. budeme vyvážet do německého chálifátu a dalších a našim občanům a firmám zvedneme elektřinu 3x! západ je opravdu na palici a naši nohsledi co jim lezou do zadku rovněž

  1. NEJEN NEMECKY CHALIFAT.,..
   Někdo musí zaplatit drahotou za příjemnější ubytování běženců! Tv CNN -muj komentář =na vypáleným řeckém ostrově je nový ,.koncentrační tábor ” ( To řekli i zástupci human.org.) .Obehnaný žiletkovým drátem pro 2000+- uprchlíků. S novou cestou. A kolik je letos výpal.ostrovu ?? Hoodne…
   Ještě někdo tady chce věřit ,že sluníčko??spálilo letos tolik ostrovů ???( Turecko, Autralie.Řecko,Italy, Maroko !! Už vám dochází ,že žádná eko kastrovat není !! Proč ?!! Co se tam postaví ?? A kdo to bude platit ? Taliban vyzýval své prchájící obyvatelé : RADEJI ,zůstaňte doma . ONI VI !!
   Ještě někdo věří že za přiškrcený plyn může Rusko ? Když má Merkel s nemá smlouvu a Bajdn kvůli Nord strimu řval V tv. Vydírání se blíží.

 20. Dobře placení poslanci a úředníci evropské unie ničí Evropany svými zelenými názory a toto je důsledek jejich vládnutí ! Pryč z EU!

 21. Pan Kovanda neustále se vším straší, já myslím, že jeho ekonomické předpovědi vycházejí asi jako počasi Honsové nebo covid Flégrovi, ale pro tisk asi dobrý, čím horší, tím víc citovaný, ještě jsem nečetl nějaké pozitivní předpovědi…no holt brzy bude asi konec civilizace….

  1. Toho ekonoma úkoluje nadnárodní chobotnice Aspen institut aby nás připravil na šoky které přijdou během plnění nadnárodních agend Great reset a Green deal. Obrovské zdražování všeho je jedním z těch šoků.

 22. Nechte si černé scénáře a neoblbujte lidi špatnými zprávami . Poslední dobou ne netu není ani jedna pozitivní zpráva ! Oblbujte se sami , ale na net pište pozitiva jestli na to máte ! Už toho bylo dost ! Táhněte k čertu !

 23. At jde celá unie trollů k čertu a potom po rozpadu té žumpy bude dostatek pro všechny ! Dávám tomu idiotskému uskupení tak 5 let a nebude kámen na kameni !

 24. Chyba bude v tom,že asi včas nenaplnili zásobníky na Moravě. A ten chytrák ministr,co nám zakazuje kotle na dřevo,mi připadá jak ten král z pohádky “Sůl nad zlato”.
  A ještě za dotaci vyměnit topný systém za nucený s čerpadlem.

 25. No, ano. Bohužel jsme se v Česku před 30lety zbavili komunisty bolševika, abychom prakticky ihned nato, vlezli do oprátky naprosto stejně uvažujícímu demokratickému bolševikovi, sídlícímu v Bruselu, kde levá ruka neví co dělá pravá, a jediné co tam umí opravdu dobře je přerozdělování prostředků které vytvořil někdo jiný.

 26. Bych se té zimy zas tak nebál.
  Podle toho jak se tak Evropa a svět stará a opečovává LBGT tak to určitě vychází 1 ku 1 ..
  Jeden hetero si prostě veme dom jedneho homosexuála a bude teplo..
  Hetero holky lesbičku..
  A je po problému a vytápění s 0% emisí

 27. Bruselský režim se nechal slyšet, že bude dělat všechno možné pro to, aby byl North stream 2 certifikován co nejpozději. A cena plynu stoupá a stoupá!

 28. Těším se na to až nastanou velké výpadky elektrické sítě aby pak konečně ti Zelení blbové přestali vymýšlet ty kraviny a začalo se zase žít normálně

 29. zima je za dveřmi,s energeticku politikou EU vůči Rusku,nás rusáci nechají politicky vymrznout jako Hitlera.to bylo pomluv,ale energeticka bezpečnost státu byla za Komančů zajištěna.po převratu se jen žije a prodává z tohoto co po nich zbylo.korporatnisociokapitaliste Temelín asi nepostaví.max tančící dům

 30. Co předvádí EU a Brusel je jako se střelit do vlastní nohy a pak chtít vyhrát běh na 100 metrů. Naše civilizace je postavena na spotřebě energií takže její omezování výroby a znevýhodňování je jako B bez A. A to jde dost těžko. Ať už jdou s tím ekofašismem někam. Souhlasím s přístupem USA se tohohle šílenství, které nás dovede leda tak zpět do středověku, neúčastnit.

 31. Zvláštní, o blackout už asi půl roku píše jeden H.o.ax server, a nejen o něm !!! Odkud toviii??
  Zadejte si do lupy,, kdo by tenkrát řečenému věřil”( r.1981!!)
  A ,,kdo je zombie..”
  Scénář je napsaný,Dobrou chuť….
  A náhodou?? Není to opět o tom, aby se vytvořila nenávist proti plynovému Rusku? Už těch státu rozjeb. svými lži hodně. A konečně by měli důvod na ně zaútočit? Od první světové,jde stále o zničení Ruska…..Museli zemřít Rakouský císař,Sisi a její bratranec.

 32. Už loni bylo Německo několikrát na hraně blackoutu a bez elektřiny od nás by to neustáli. To je ovšem dáno jejich idiotstvím, na jehož bázi zastavili část jaderek (a plánují odstavit i zbytek) a řadu uhelných elektráren. FV panely v zimě skoro nic nedodají a větrníky taky ne.
  To je ovšem jejich problém, ideální by bylo přestřihnout přeshraniční vedení od nás do Německa, aby si i ta nejtupější tamní hovada uvědomila, že OZE jsou cesta ke chcípnutí hladem a zimou. Pěkně názorně, podle J. A. Komenského 🙂

 33. Hlavně ,že máme v marketu banány za 15Kč a černaj tam,páč to nikdo nechce.
  Benzín bude za 40 a elektřina za 15kč . ať žije elektromobilita..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *