Existuje třetí verze kauzy Vrbětice, prozradil prezident Zeman. Šlo prý o peníze, řekl a ukázal na možného viníka

Prezident Miloš Zeman zopakoval, že v kauze Vrbětice pracují bezpečnostní složky hned s několika vyšetřovacími verzemi. Zeman dosud hovořil o dvou, ale ministryně spravedlnosti Marie Benešová prohlásila, že jich je hned několik. S tím teď souhlasil i prezident.

Ptal jsem se ministryně Benešové, jakou má třetí verzi. A ona řekla, že může jít o zakrytí manka. Už ta stará verze, že šlo o neopatrné jednání při vyskladňování, před lety existovala,” uvedl Miloš Zeman v rádiu Frekvence 1 v narážce na to, že mohlo s municí docházet k různým machinacím. Podle něj by se vyšetřovatelé měli zaměřit na společnost IMEX, která měla sklady ve Vrběticích pronajaté. Už dříve prezident řekl, že ředitel této firmy měl odmítnout výslech na detektoru lži, což považuje za podezřelé.

Prezident znovu uvedl, že nevylučuje ani účast ruských agentů na výbuchu ve Vrběticích, ale že je jejich angažmá v této věci třeba potvrdit, což se zatím nestalo.

Miloš Zeman se znovu opřel také do Bezpečnostní informační služby (BIS). Dokonce prohlásil, že jejímu vyšetřování nevěří. Naopak důvěřuje policii. Prezident před nedávnem také popáté odmítl povýšit šéfa BIS Michala Koudelku do generálské hodnosti.

Prezident Zeman také potvrdil, že ministr vnitra Jan Hamáček se chystal na vyjednávání do Ruska, byť ten to stále odmítá a mluví o kamufláži. “Hamáček rozumně plánoval cestu do Ruska s těmito dvěma tématy (Sputnik V a summit Biden – Putin – pozn. red.), a zcela rozumně ji odvolal. Jenom blázen by do Ruska v takovém případě jel,” uvedl prezident.

Foto: Shutterstock

Články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments