“Je to velmi podezřelé.” Prezident Zeman nechápe, jak může Arenberger vlastnit 70 nemovitostí. Babiš připustil jeho konec

Prezident Miloš Zeman je udiven majetkovými poměry ministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Ten ve svém majetkovém přiznání opomněl uvést vedlejší příjem ve výši 30 milionů korun za rok, stejně jako vlastnictví 65 nemovitostí. Učinil tak až napodruhé, kdy ho na pochybení upozornili novináři.

Představa, že vlastním asi 60 nebo 70 nemovitostí, překračuje můj rozum. Já teda vlastním jenom jednu, malý kousek tvrze na Vysočině. Dovedu si představit, že někdo vlastní dvě nebo tři nemovitosti, ale abych jich vlastnil 70, to nechápu,” uvedl prezident Zeman v rozhovoru na rádiu Frekvence 1.

Jeho odvolání by prezident nebránil, pokud by o to byl požádán premiérem Andrejem Babišem. “Arenbergovi bych dal šanci, aby věci vysvětlil. Ale i pro mě je to velmi podezřelé,” řekl Zeman nezvykle ostře. Obvykle se prezident členů Babišovy vlády při nejrůznějších podezřeních spíše zastává.

Skutečnost, že se pod čtvrtým ministrem zdravotnictví za dobu epidemie koronaviru kýve židle, připustil i premiér Andrej Babiš. “Jsem překvapen, jaký v tom má pan Arenberger nepořádek. Měl by zveřejnit daňové přiznání. Mluvil jsem s ním o tom a byl jsem naštvaný. Ultimátum jsem mu nedal,” uvedl premiér pro server TN.cz. Jde především o to, že Arenberger jednu z nemovitostí pronajímal Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, kterou sám řídil.

Babiš ale odmítá, že by Arenbegera ve funkci držel jen proto, že by na jeho místo neměl nikoho dalšího. Naopak řekl, že ještě má kam sáhnout. Dodal také, že pokud ministr vše rychle nevysvětlí, bude mít problém.

Nemovitosti přitom nejsou jediným problémem současného ministra zdravotnictví. Otázky vzbuzuje i jeho masivní činnost v oblasti klinických zkoušek nových léků, které navíc prováděl na živnost kosmetických služeb. Zatímco Arenbegerovi začaly studie přibývat, ve stejné době o ně přicházela nemocnice, které šéfoval.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments