“Feri si tajně sundal kondom a pak řekl, že už je to jedno,” vypověděla žena. Vyšetřování bývalého poslance se táhne

Vyšetřování bývalého poslance Dominika Feriho, kterého řada žen obvinila ze sexuálního obtěžování či zneužívání, se dostává do skluzu. Jak informoval server Aktuálně.cz, došlo k výměně žalobce i vyšetřovatele. Ti se musí s případem znovu seznámit a následně podniknou příslušné kroky. Aktuálně případ řeší Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3, kde má Dominik Feri trvalé bydliště.

Právě na Feriho byt a dění v něm se kriminalisté teď zaměřují. Právě tam se totiž zřejmě odehrálo nejvíce případů sexuálního zneužívání, jak ho líčí samotné ženy. Na jejich případy upozornily před několika měsíci servery Deník N a A2larm. Mezi nejzávažnější obvinění patří ta, u kterých ženy tvrdí, že je Feri přinutil k sexuálnímu styku přes jejich nesouhlas. Veřejnost tehdy šokovala četnost případů, kdy se v jejích očích z oblíbeného politika záhy stal sexuální predátor.

Jedna z žen také vypověděla, že sice souhlasila s tím, že bude mít s Dominikem Ferim sex, ale pouze pod podmínkou, že si nasadí kondom. “Několikrát naléhal, že ho mít nechce, ale já nikdy neustoupila. Ale jednou jsem zjistila, že si ho potají sundal,” uvedla žena podle serveru idnes.cz. Byla si totiž dobře vědomá toho, že politik má i další sexuální partnerky. Když zjistila, že kondom nemá, požádala ho, ať si ho nasadí. Jenže Feri ve styku pokračoval s tím, že teď už je to stejně jedno. Ženu tak potenciálně ohrozil pohlavní nemocí, ale mohl způsobit také její otěhotnění.

Dominik Feri po propuknutí skandálu prakticky okamžitě složil poslanecký mandát a odešel z TOP 09. Nějakou dobu se snažil být ještě aktivní na svém Instagramu, který proslavil tím, že na něj dával upozornění ohledně koronaviru a zejména mladší jedinci brali tento kanál jako hlavní zdroj informací o epidemii. Nakonec se však z veřejného života vytratil zcela.

Dominik Feri měl být přitom jednou z hlavních tváří kampaně koalice Spolu, kdy to měl být právě on, kdo by cílil na mladší voliče. Pro celou koalici tak šlo o značnou ztrátu, byť se poměrně dobře dokázala vypořádat s reputačními škodami, jež jednání bývalého poslance TOP 09 způsobilo.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
34 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments