Feriho zneužívání dívek vyšetřuje policie. Exposlanec ale už stihl opustit zemi

Bývalý poslanec Dominik Feri měl nutit řadu dívek k sexu, ačkoliv ony s tím nesouhlasily a v některých případech podle jejich svědectví došlo ke skutku, který by bylo možné klasifikovat jako znásilnění. Politik například zatarasil dveře nočním stolkem, aby se dívka nemohla dostat ven z pokoje a následně s ní souložil. Další ženu měl zneužít navzdory tomu, že mu k sexu nedala souhlas.

Případem už se začala zabývat pražská kriminálka. “Kriminalisté začali případ prověřovat a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti,” uvedl mluvčí policie Jan Daněk. Naznačil tak, že Feri může být obviněn z trestných činů. Za sexuální zneužívání či znásilnění mu přitom hrozí nepodmíněný trest odnětí svobody.

Policie je nyní ve fázi sběru co možná nejširšího spektra svědectví. Proto vyzývá další ženy, které se cítily být Dominikem Ferim zneužity, aby se přihlásily.

Sám Dominik Feri opustil svou stranu TOP 09 a koncem května složil poslanecký mandát. Už také stihl vyklidit svou poslaneckou kancelář. Na své sociální sítě následně umístil fotografii, na které je vidět, že shodil svůj ikonický “afro” účes, který je s ním neodmyslitelně spjatý. Teď je ostříhán nakrátko.

Následně se objevily informace, že měl bývalý poslanec opustit zemi. Byl zachycen na snímku, kterak odpočívá v letadle, jež míří neznámo kam. Podle některých informací snad do Itálie.

Čtěte také: Obří Feriho pád. Před pár dny jako hvězda táhl koalici do voleb, teď mu hrozí vězení

Je otázkou, jaký byl motiv politikovy cesty. Zda si chce jen odpočinout, nebo zda má snad v úmyslu vyhýbat se trestnímu stíhání, které proti němu s největší pravděpodobností bude zahájeno. Možná si ale chce jen užít poslední dovolenou, než mu kriminalisté oznámí, aby neopouštěl zemi.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments