Firma kupuje tváře lidí a pak z nich tiskne 3D masky. Když se bude vaše podoba dobře prodávat, dostanete bonus

Mottem dnešní doby je, že můžete být tím, kým chcete. Japonská společnost Kamenya Omoto to vzala úplně doslova a rozhodla se lidem pomáhat s kýženou přeměnou. Jak by se vám líbilo, kdybyste si mohli pořídit velmi realistickou 3D masku tváře určitého člověka a stát se tak jeho dvojníkem?

Cílem společnosti Kamenya Omoto je tisknout maximálně realistické podobizny skutečných lidí. Ty potom chce prodávat zájemcům. Firma ale k celé věci přistupuje velmi poctivě a rozhodně nechce krást identity lidí z fotografií na internetu. Jednoduše si je od nich koupí.

Společnost nyní hledá lidi, kteří jsou ochotni svou tvář prodat. Za samotný odkup nabízí částku ve výši přibližně 8000 Kč. Výsledné masky chce potom prodávat za cca 18 tisíc korun.

3D masky působí velmi věrně a na první pohled jen těžko rozpoznatelně od skutečného obličeje. / Foto: Kamenya Omoto

K čemu mohou masky sloužit?

Vybraným zájemcům nejprve naskenuje tvář a vytvoří její 3D verzi. Na tomto základě se potom budou tisknout masky. V případě, že jejich prodej bude úspěšný, slibují Japonci “předlohám” podíl ze zisku.

Celý projekt nese název That Face, přičemž je určitou záhadou, k čemu by vlastně takové masky měly sloužit. Nelze se pochopitelně ubránit myšlence, že by si někdo takovou masku pořídil s cílem spáchat v ní následně zločin.

Další využití je přeci jen zajímavější a schůdnější. Masky by se mohly stát součástí různých vystoupení a akcí performerů. Mohou také sloužit jako skvělý žert třeba na oslavě narozenin. A nabízí se také využití masky při sexuálním styku.

Foto: oficiální materiál / Kamenya Omoto

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Absolvent žurnalistiky na Karlově univerzitě, který v informování veřejnosti o aktuálním dění spatřuje nejen poslání, ale chápe ho i tako svůj největší koníček.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments