Nejčernější auto na světě. Ve dne vypadá jako z komiksu a v noci není vidět

V současné době můžete na ulici potkat vozidla v nejrůznějších úpravách a barvách. Obvykle platí, že čím extravagantnější, tím také nevkusnější tato auta jsou. Pokud by vám tak někdo řekl, že chce své auto nastříkat černou barvou a tvářil by se u toho nadšeně, jakoby dělal něco jedinečného, pravděpodobně byste si klepali na čelo.

Jenže v tomto případě to opravdu stojí za to. Automobiloví nadšeni z youtubového kanálu DipYourCar se rozhodli na své Mitsubishi Lancer Evolution X nanést tu nejčernější možnou barvu, jakou se jim podařilo sehnat. Barvu Musa Black vyrábí společnost Koyo Orient Japan, která tvrdí, že její výrobek dokáže pohltit až 99,4 % světla. To s sebou pochopitelně nese zajímavé vizuální efekty.

Barva dělá auto

Fotografie nejsou tak vypovídající, protože vypadají, jakoby tu někdo odvedl nepříliš povedenou práci s photoshopem. Jakmile se ale na Mitsubishi ve zbrusu novém zabarvení podíváte ve videu, zjistíte, jak moc výjimečný počin to je a jak se tato extrémně černá barva dokáže na autě vyjímat.

Zjistíte, že v této barvě zaniknou všechny křivky vozu a viditelné jsou jen okna, světla a kola. Rozpoznáte také siluetu auta. Pravdou je, že barva Musa Black nebyla vyrobena pro automobilový průmysl, ale je určena pro umělce, kteří ji používají například na barvení soch.

Je také třeba říct, že řídit takové auto v noci je velmi nebezpečné, protože je takřka neviditelné, samozřejmě za předpokladu, že mu nesvítí světlomety.

BMW Vantablack

Nejde přitom o první případ, kdy si někdo hrál se superčernou barvou. Podobný kousek si před časem střihla také automobilka BMW se svým výkladním modelem X6. V tomto případě došlo dokonce k nabarvení odstínem Vantablack, který dokáže pohltit ještě více světla než Musa Black a sice 99,96 %, byť pouhým okem tento nepatrný rozdíl už nerozeznáte. Takto zbarvený vůz potom automobilka představila na loňském autosalonu ve Frankfurtu. Barva Vantablack nicméně není k dispozici pro běžné spotřebitele. Musa Black ano.

BMW X6 v superčerné barvě Vantablack. / Foto: BMW

Foto: oficiální materiál / DipYourCar

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Absolvent žurnalistiky na Karlově univerzitě, který v informování veřejnosti o aktuálním dění spatřuje nejen poslání, ale chápe ho i tako svůj největší koníček.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments