Hamáčka usvědčil ze lži. Ten se mu neohrabaně pomstil a potvrdil tak svou vinu

Ministr vnitra Jan Hamáček odvolal hejtmana Martina Netolického z dozorčí rady České pošty. Stalo se tak pouhý den poté, kdy hejtman veřejně potvrdil Hamáčkův záměr vydat se do Moskvy jednat o vakcínách Sputnik V. Ministr přitom do té doby tvrdil, že jeho cesta měla být pouhou kamufláží.

Čtěte také: Potvrzeno. Hamáček se chystal pro vakcíny do Ruska, prozradil jeho kolega

Mohu potvrdit, že jsem dnes odvolal Martina Netolického z dozorčí rady České pošty. Místo je podle interních pravidel určeno pro zástupce Asociace krajů. Z tohoto důvodu ministerstvo navrhlo na člena dozorčí rady předsedu Asociace krajů Martina Kubu,” uvedl pro server Novinky.cz Jan Hamáček.

Podle Netolického ho Hamáček o svém kroku nijak neinformoval a zprávu tak dostal až od svého hejtmanského kolegy Kuby.

Celá věc se jeví jako jednoznačná pomsta za Netolického vyjádření. Hejtman ale neřekl nic jiného než pravdu a je těžko pochopitelné, že potrestán má být on, nikoliv Hamáček, který byl usvědčen ze lži a panuje podezření, že chtěl výměnou za vakcíny zamést pod koberec vrbětický skandál.

Znovu se ukazuje, že Jan Hamáček je velmi mstivým politikem. Okamžitě poté, co porazil Tomáše Petříčka v boji o předsednické křeslo strany, ho odvolal z postu ministra zahraničí. Podle jeho okolí považoval za křivdu, že si ho někdo dovolil vůbec vyzvat na souboj.

Foto: Asociace krajů ČR

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments