Potvrzeno. Hamáček se chystal pro vakcíny do Ruska, prozradil jeho kolega

Verzi Jana Hamáčka o tom, že jeho cesta do Moskvy měla být pouhou kamufláží pro co nejplynulejší vyhoštění ruských agentů ze země, vyvrátil jeho stranický kolega a pardubický hejtman Martin Netolický. Ten potvrdil, že předseda ČSSD a ministr vnitra skutečně chtěl vyrazit do Ruska, kde chtěl vyjednat masivní dodávku vakcín Sputnik V.

Na úvod, kdy jsme si řekli, co je nového, tak mi říkal, že poletí do Moskvy a ten obsah se týkal očkování, že tam chystá cestu. Toto tam zaznělo, to můžu potvrdit,” uvedl Martin Netolický pro server idnes.cz ke schůzce, která se odehrála 15. dubna. Bylo by velmi nestandardní, kdyby Hamáček cestu takto kamufloval i před jedním z nejoblíbenějších politiků své strany.

Čtěte také: Ten, který Hamáčka odmítl podpořit. Klíčem k rozkrytí Hamáčkovy cesty bude policejní prezident

Potvrzuji, že jsme se 15. dubna viděli. V rámci obecné rozpravy jsme se bavili i o tomto, ale hlavním účelem byla moje kandidatura do Poslanecké sněmovny, spolupráce na tématu místního rozvoje a to, že jsem mu řekl, že kandidovat nebudu a vysvětloval jsem mu osobní důvody proč. Takto to bylo, nic víc k tomu dodávat nebudu,” uvedl Netolický.

Ostatně, tuto schůzku na svém Twitteru v den, kdy proběhla, potvrdil i sám Hamáček. “Dnes jsem se sešel s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým. Hovořili jsme o dalším směřování ČSSD. Dohodli jsme se na další spolupráci, Martin bude pokračovat jako náš odborný mluvčí pro oblast místního rozvoje,” napsal šéf sociální demokracie na Twitteru.

Hejtman Netolický tak potvrdil, že se Hamáček do Moskvy skutečně chystal za účelem vyjednání dodávek vakcín. Chtěl tak údajně zachránit propadající se sociální demokracii. Zřejmě i proto rychle odvolal ministra zahraničí Tomáše Petříčka, aby mohl vyjednávat na jeho postu.

Čtěte také: Jan Hamáček měl jasnou motivaci handlovat s Rusy. Jeho verze je samá trhlina

Netolický však nebyl obeznámen s druhou stranou obchodu, kterou mělo být zametení kauzy Vrbětice pod koberec. To chtěl Hamáček slíbit Rusům výměnou za vakcíny a také summit Biden-Putin v Praze. “Odmítám spekulace na téma Vrbětice, to jsem neslyšel, to mi neříkal,” uvedl Netolický, který se o této kauze dozvěděl až z tiskové konference jako všichni občané.

Jan Hamáček se chce nařčení z handlu s Rusy bránit soudní cestou. Po novináři Janku Kroupovi a serveru Seznam Zprávy žádá odškodné 10 milionů korun za pomluvu. Jeho verzi o kamufláži však dosud nikdo nepotvrdil.

Foto: Úřad vlády ČR

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments