Herec Václav Kopta si na nedostatek práce nestěžuje, v krizi se stal řidičem autobusu pražské MHD. Prozradil, zda čeká na dobíhající cestující

Také na herce Václava Koptu tvrdě dopadla koronavirová epidemie. Ale namísto toho, aby začal žehrat nad ušlými statisícovými výdělky jako jeho kolegové, raději se rozhodl splnit si svůj dávný sen. Stal se totiž řidičem autobusu v pražské MHD, což ho nesmírně baví a naplňuje. A navíc je to mnohem lepší než sedět bez práce doma, koukat z okna a litovat se.

Přemýšlel jsem poměrně dlouho, jak nejlépe naložit s náhle nabytým časem. A myslím si, že jsem zvolil dobře. Dostat se za volant autobusu není v pětapadesáti letech úplně jednoduché. Trvalo to dlouho, dokonce měsíce, než jsem prošel všemi zdravotními zkouškami, psychologickými testy a tak dále. Šel jsem za tím poměrně tvrdě,” podělil se Václav Kopta v pořadu Showtime.

Herec do splnění svého snu investoval hodně sil. “Lidé si možná řeknou ‚no tak bože, tak jezdí s autobusem, no a co‘. Ale není to tak,” líčí Václav Kopta. Autobus zkrátka nemůže řídit jen tak někdo, ale je třeba si vše náležitě osvojit. Pojí se s tím totiž velká zodpovědnost.

Navíc mám to privilegium, že jezdím v oblasti Dejvic, kde bydlím. Potkávám tedy kamarády a spolužáky, o víkendu vozím známé. Když mám nehodu a dojde mi kafe, manželka stojí před domem, já přibrzdím a ona mi předá nové. Už jsem vezl i obě své dcery. Je to zvláštní pocit. Opravdu mě to činí šťastným. I v této nepříliš šťastné době mám najednou pocit, že můj život má nějaký smysl. A nesedím jen doma na zadku a nekoukám na to, jak holubi lítají za oknem,” říká sympatický herec.

Je zajímavé, že Koptu za volantem autobusu mnoho lidí nepoznává. Snad je to proto, že známého herce by na takovém místě čekal málokdo. Když už ho ale někdo osloví, je to většinou zábava. Reakce lidí ho velmi baví. “Jednou třeba dobíhala autobus sousedka, která o tom, že řídím autobus, neměla ani tušení. Počkal jsem na ni, ona přišla k předním dveřím poděkovat a byla v šoku, že na místě řidiče sedím právě já,” vypráví Kopta.

V průběhu své brigády nezažívá jen příjemné chvíle. Už se mu několikrát stalo, že musel ze svého vozu někoho vykázat. “Byl to například takový mírně přiopilý pán. No, mírně… On mi nejdříve vypadl z autobusu a pak chytil druhou vrtuli a spadl do něj zpátky. Tak to jsem se trochu vyděsil, protože zůstal uvnitř ležet. Tak jsem nevěděl co s tím. Nakonec jsem to nějak zvládl.  Příjemný okamžik to však nebyl. Ale to k té práci patří.

Jak to tak vypadá, Václav Kopta si svou novou práci náležitě užívá a je otázkou, zda u ní nezůstane i v době, kdy by mohl začít točit a moderovat. Ale i kdyby ne, jistě zúročí spoustu historek, které v současné době zažívá.

Foto: Instagram Václava Kopty

Články
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments