Highway to Hell, připsal Dolejš k obrázku Filipa a Semelové. Přivedou stranu do pekla, vysvětloval

Komunistická strana se po debaklu v krajských volbách otřásá v základech. Dokonce to vypadá, že svou funkci bude muset opustit nejdéle sloužící předseda politické strany v České republice, Vojtěch Filip. Málokdo už si dnes přitom vzpomene, kdo tuto funkci v KSČM zastával před ním. Filip na mnoha sjezdech po sobě doslova převálcoval své oponenty a prosadil svou strategii. Svým posledním významným krokem, tedy podpořit menšinovou vládu Andreje Babiše, však zřejmě šlápl vedle. Babišovi se podařilo vyluxovat komunistům voliče a ti si teď lámou hlavu, co s tím.

Progresivisté ve straně zvedají prapor

Už také zaznívají první kritické hlasy na Filipovu adresu a spolu s nimi výzvy k rezignaci nebo alespoň nekandidatuře na dalším sjezdu, který by měl proběhnout v listopadu. Jedním z nejaktivnějších kritiků je poslanec Jiří Dolejš, jenž patří k progresivistickému křídlu ve straně a tvoří názorový protipól předsedy Filipa.

Dolejš na svůj Twitter umístil koláž Vojtěcha Filipa a jeho spojenkyně, ortodoxní komunistky Marty Semelové, jak jedou na motocyklu v amerických barvách. K tomu připojil jednoduchou doušku: “Highway to Hell or Stairway to Heaven” v narážce na slavnou skladbu skupiny AC/DC.

Do pekla nebo do nebe?

Ten titul vypůjčený od AC/DC říká, že půjdeme do pekla, když nedokážeme udělat krok vpřed a budeme tonout v nostalgii či imitovat nacionální populisty,” vysvětlil pak Dolejš pro lidovky.cz. Druhá část pak nabízí alternativu k peklu, která je však možná jedině tehdy, pokud přijde krok vpřed, více mladé energie a rozvinutí transformačního kurzu z 90. let.

Vojtěch Filip po volbách uvedl, že nabídne svou předsednickou funkci k dispozici. To však podle něj neznamená, že se této funkce automaticky zříká. “Nabídka dát funkci k dispozici je logická, je to výraz vědomí odpovědnosti a ‚odšpuntuje‘ to debatu bez ohledu na sjezd. Ale nejde o rezignaci…to by naopak byl útěk od odpovědnosti,” dodal k tomu Dolejš.

Foto: Twitter J. Dolejše

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments