23. 6. 2024

13 příspěvků u článku “Inflace v Německu je nejvyšší za posledních 30 let

  1. Němci se oproti nám mají stále dobře – zdražení měsičních záloh na plyn pro byt 3+1 kolem 17€ zdražení elektřiny kolem 22-26€ měsičně od ledna 2022 budou známí bydlící v Mainzu platit měsiční zálohu na plyn 41€ a na elektřinu 53€ !!! Oba dva dohromady vydělávají kolem 5 tis.€ měsičně za nájem bytu 3+1 platí 800€ !!

   1. Nevím ,jak dobře se mají,když si dnes přečtu tohle:

    Marlies Müssigmannová pochází ze Stuttgartu. Profesionální chůvě byl po 45 letech práce vyměřen důchod ve výši 900 eur (23 tisíc korun). S touto sumou žena nemohla v Německu vyžít. „Od nástupu do důchodu mi hrozila dluhová past. Poté, co bych zaplatila všechny povinné platby jako nájem a energie, na měsíc by mi zůstalo 120 eur (3082 Kč),“ vypráví žena. Odstěhovala se proto na tuniský ostrov Džerba.

    1. To je jedna z 50 která udajně nemá ani 1 tis.€ měsičně duchod…… při návštěvě těch známích v Mainzu před 14 dny jsme tam šli s tím kamaradem do hospody na 3 točené a u stolu pro 8 lidí kde jsme seděli s místními si nikdo na životní uroveň nestěžoval ba ani 2 duchodci ( vysloužilec od policie ani chlapík co pracoval jako zahradník pro městskou zeleň) jediné na co svorně nadávali byla strana Zelených a samozřejmě na migranty ať na ty kteří vtrhli do Německa od roku 2015 tak na ty na Bělorusko- Polské hranici ……….

 1. A bude ještě hůř.S jejich zeleným ekofanatismem dojde k obrovským
  ekonomickým propadům.Podporovat z daní všech ty,kteří na tomhle nesmyslu profitují je neudržitelné.Jenomže Němci jsou zvyklí jako
  stádo jít za jediným vůdcem,tak nejprve musí dojít k jejich totálnímu
  zchudnutí,aby někteří z nich porozřeli a vzepřeli se.A to platí pro většinu národů v celé Evropě.Není možné,aby si celá Evropa hrála na ekologii
  a zbytek světa se smíchem pozoroval,jak sami sebe ekonomicky likvidují.
  Ne že bych byl škodolibý,ale jim tohle opravdu přeju.

  1. Přesně tak ! Problém je že straně Zelených stačilo získa 18% v Německých volbách k tomu aby ekonomicky v “zájmu” ekologie zlikvidovala střední vrstvu v Čr Polsku Slovensku a poslali do absolutní chudoby díky předraženým energiim a všim s tím spojeným věcem dalších x % středoevropanu !!! EU a NĚMECKO jsou zkazou Evropy !!!

 2. Němcům to ale asi nevadí, ne? Jinak by si přece nezvolili do vlády zelené ekofanatiky a levicové neomarxisty…

 3. Lidé vždy sli za penězma.Ale v Německu jim ještě dali bonus a vítali je jako rodné děti.Nedivím se že to musí zaplatit co pracují poctivě.Volný pohyb kapitálu má stiné stránky.A právě volný pohyb obyvatel je ta největší.

  1. Volný pohyb obyvatel ano ale jen pro rodilé Evropany a ne tu chátru z Afriky Iraku Pakistanu Afghanistanu !!! EU a Německo jsou zkazou Evropy !!!

 4. Ještě si dobře vzpomínám jak Západní Německo symbolizovalo silnou a stabilní měnu. Němci byli tehdá spořiví a celkem skromní. Ostatní měny mohly jen závidět, např. francouzský frank neřkuli italská lira (a my zpoza Železné opony s nesměnitelnou kčs už vůbec – marka na černém trhu za 15 kčs, pro normální občany legálně koupit nešla resp. jen ve velmi omezeném množství na devizový příslib, ale jen pro “prověřené”). Co se to děje?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *