Italové potvrdili, že dvojice utonulých jsou Markéta a Tomáš. Našli je 20 kilometrů od sebe

Když na italském pobřeží v okolí městečka Martinsicuro našli nejprve tělo ženy a o pořádný kus dále potom také tělo muže, které vydalo moře, mohli nejbližší sedmnáctileté Markéty a čtyřicetiletého Tomáš už jen doufat v to, že nejde právě o ně. Bohužel veškeré naděje pohasly. Italská média s odvoláním na místní policii potvrdila, že jde právě o těla obou Čechů. Ti se tak z Itálie, kde trávili dvoutýdenní dovolenou, už nikdy nevrátí.

Velké řezné rány na těle Markéty

Moře vydalo utonulou ženu už 1. září. Tehdy však ještě média informovala o tom, že by mělo jít o pětadvacetiletou ženu původem z Česka. Na těle měla velké řezné rány, možná od lodního šroubu nebo jiných ostrých předmětů ve vodě, jako jsou například skalnaté útesy.

Podle portálu Ilrestodelcarlino.it však nakonec šlo o pohřešovanou Markétu, která oslavila teprve 17. narozeniny. Pak už zbylo jen najít jejího přítele Tomáše a složit si obrázek, jak k celé tragédii vlastně došlo. Tomášovo tělo se nakonec také našlo, rovněž na pláži, ale o 20 kilometrů dále než to Markétino.

Vyjeli na lodi, nebo na matraci?

Pitva Markéty potvrdila, že bezprostřední příčinou smrti bylo utonutí. Jak zemřel čtyřicetiletý Tomáš, to zatím není jasné, ale je pravděpodobné, že příčina byla stejná. Více prozradí pitva, protože jeho tělo se našlo ve vysokém stupni rozkladu.

Stále však není jasné, jak k celé tragédii došlo. Podle Markétiny rodiny si pár plánoval půjčit loď, která pak mohla mít na moři nehodu. Očitý svědek z místa ale tvrdí, že pár se na moře vypravil na nafukovací matraci. V takovém případě je mohlo strhnout silné proudění, obzvlášť pokud byl zrovna odliv.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments