Izraelci jsou v šoku. “Nejohroženější skupinou jsou ti, kdo dostali dvě dávky vakcíny,” oznámil premiér

Izraelem se valí další masivní koronavirová vlna. Nutno říct, že překvapila nejen samotné Izraelce, ale i celý svět, pro který tato země sloužila jako vzor. Díky rychle postupujícímu očkování se zdálo, že Izrael se jako první zbaví tíhy protiepidemických opatření a vrátí se k normálnímu životu. Jak se ale ukazuje, byly to příliš optimistické představy.

Faktem je, že aktuálně dominující mutace delta do značné míry změnila pravidla hry. Zatímco před jejím příchodem se očkování zdálo být velmi účinné, proti deltě už tak dobře nezabírá. Nákazu tak hlásí i plně očkovaní lidé, a to včetně symptomů. Výjimkou nejsou ani očkovaní lidé s těžkým průběhem v nemocnicích.

Izrael se proto rozhodl rychle začít očkovat třetí dávkou vakcíny. Premiér Naftali Bennett teď národ vyzval k tomu, aby si lidé nechali aplikovat třetí dávku, protože dvě původní už jednoduše nestačí. Navíc dodal, že právě lidé se dvěma dávkami jsou v největším nebezpečí.

Nejohroženější skupinou jsou aktuálně ti, jakkoliv je to paradoxní, kdo dostali dvě dávky vakcíny, ale nikoliv tu třetí. Ale proč? Protože chodí venku a mají pocit bezpečí díky očkováni dvěma dávkami, které už dostali. Nerozumí tomu, že na deltu dvě dávky nestačí, proto musí co nejrychleji dostat třetí dávku” uvedl premiér Izraele Naftali Bennett ve svém televizním projevu.

V Izraeli už se navíc diskutuje o tom, že ani třetí dávka nemusí být konečnou a že bude nutné v blízké budoucnosti očkovat i čtvrtou, případně další dávkou. Vyžádat si to může už samotná mutace delta, pokud se ukáže, že ani tři dávky proti ní neposkytují dostatečnou ochranu, ale spíše až nějaká další varianta viru.

Čtěte dále: Připravte se na čtvrtou dávku vakcíny, hlásí koronavirový car. A pak další, každých pár měsíců

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
109 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments