Izraelská firma vyřešila problém elektromobilů. Skončí éra ropy?

Jednou z velkých obtíží, která stojí v cestě většímu rozvoji elektromobility je problém se zdlouhavým dobíjením baterií. Velké technologické společnosti však samozřejmě pracují na tom, aby tento zádrhel odstranily. A nyní to vypadá, že se blýská na lepší časy.

Tlak na konec používání ropy ze všech stran

Před ruskou válkou na Ukrajině byl silný tlak na automobilový průmysl z hlediska ekologické otázky a snižování emisí, které by mělo zmírnit dopady lidské činnosti na klimatickou změnu.

Po začátku války se pak otevřela otázka závislosti západního světa na ropě pocházející z Ruska (ale i obecně z dalších zemí pod nedemokratickými režimy) a diskutují se varianty, jak tuto závislost snížit. Rychlý rozvoj elektromobility by řadu těchto otázek přinejmenším částečně vyřešil.

Proto je velmi zajímavá informace, že jedna z překážek, která tomuto rozvoji brání, možná brzy padne.

Blízko jsou Izraelci

Dlouhé a komplikované nabíjení baterií je v rámci tohoto tématu jedním z nejčastěji diskutovaných problémů. Nyní se však zdá, že izraelská firma StoreDot je blízko k tomu, aby problém rozlouskla.

Momentálně probíhá patentování nového systému, který umožní rychlé nabíjení baterie prostřednictvím výrazně vyšších nabíjecích proudů.

Foto: Shutterstock

Program, který bude celý proces nabíjení řídit, by měl být schopen dosáhnout toho, aby se baterie dobíjela výrazně rychleji, aniž by se přehřívala. Tím by se vyřešily dva poměrně výrazné problémy, které jsou s nabíjením spojené.

Podle vyjádření StoreDot by technologie měla být na trhu kolem roku 2024.

Elektroauta jako budoucnost

I přes silné hlasy, které se zvedají proti tomu, že by se automobilismus měl dát vyvíjet směrem k elektroautům, se stále více zdá, že je to budoucnost, která nás v blízkých dekádách čeká. Každopádně je zřejmé, že dlouholeté investice do výzkumu a inovací v tomto oboru se začínají pomalu projevovat.

Foto: Shutterstock, zdroj: Times of Israel

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments