Jak funguje prodej s.r.o. a kdy se vyplatí?

Chcete si pořídit firmu, ale nechcete se trápit s celým složitým procesem zakládání a nezbytnými formalitami okolo? V takovém případě vám může pomoci následující článek, kde najdete více informací ohledně prodeje s.r.o. Jde o takzvané ready made společnosti se splněnými zákonnými povinnostmi pro bezproblémové zahájení činnosti.

Co jsou ready made s.r.o.?

Jde o společnost s ručením omezeným, která je již plně založená a vhodná pro víceméně okamžité zahájení činnosti. Pořízením takové společnosti se vyhnete kolečku zařizování, potvrzování a vyřizování jednotlivých formalit. Prodej s.r.o. tak představuje cestu, jak si usnadnit a urychlit cestu k vlastnímu podnikání. Po úspěšném odkoupení je firma převedena ihned do vašeho vlastnictví a můžete začít budovat svou novou značku nebo podnikat pod záštitou nově pořízené vlastní s.r.o. společnosti.

Prodej do 24 hodin

V porovnání se zdlouhavým zařízením jednotlivých formalit, které musíte podstoupit ve chvíli, kdy si chcete sami založit novou společnost, je zakoupení již hotové firmy o poznání jednodušší. Celou situaci tak můžete mít včetně dokumentace vyřešenou za pouhých 24 hodin. Již žádné administrativní překážky pro vaše podnikání a můžete se pustit rovnou do akce pod hlavičkou vaší nově koupené společnosti. Díky tomuto chytrému způsobu se vyhnete papírování a mnoha starostem.

Vyberte si ze seznamu firem k prodeji

A jaké firmy jsou k dispozici? To nejlépe zjistíte, když se podíváte na stránky specializované na prodej s.r.o. společností. Zde najdete seznam aktuálně dostupných variant. Vždy je uvedena výše základního kapitálu a také rok zapsání na obchodního rejstříku. Bez problémů si tak můžete pořídit i společnost s více než 5 lety historie.

Koupě takové hotové ready made společnosti může být i cenově výhodná. Cena se liší také podle toho, jestli půjde o vlastnictví dvou společníků, nebo pouze jednoho. V takovém případě je prodej firmy levnější. Obrovskou výhodou je především časová úspora, kdy není potřeba nic řešit, ale jenom se postarat o nákup firmy. Tím si ušetříte několik dní až týdnů a celou transakci je možné dokončit klidně již do dvou dnů se vším všudy.

Další doplňkové služby pro bezproblémové vlastnictví firmy

K vlastnictví firmy patří také povinnost uvádět její sídlo. To může být skutečné například na adrese provozovny či kanceláří, jaké máte k dispozici, ale také pouze virtuální. Takové virtuální sídlo firmy může být s potřebným servisem pro odebírání pošty, ale i čistě jenom jako obyčejná adresa, která se uvádí do dokumentů. Veškerou komunikaci s úřady totiž zvládnete s pomocí datové schránky, takže doručování běžných dopisů na firmu již není nezbytnou nutností.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments