Jak stylově zařídit obývací pokoj?

Vybavení domácnosti obvykle odpovídá vkusu jejích obyvatel – každý obývaný prostor se v průběhu času mění s tím, jak se jeho obyvatelé vyvíjejí, rostou či jakým způsobem nahlížejí na moderní trendy. K výměně zařízení jednotlivých místností lidé zpravidla přistupují buď při stěhování či rekonstrukci, nebo na konci životnosti jednotlivých kusů nábytku. Každý pokoj v domácnosti má svá specifika a jeho vybavování v podstatě spočívá v nákupu konkrétního typu nábytku, který je funkční a pro kupujícího atraktivní.

Specifika vybavování obývacího pokoj

Obývací pokoj plní v bytě či domě zvláštní funkci, jelikož v něm obvykle obyvatelé tráví nejvíce času. Právě proto nábytek určený do tohoto pokoje zpravidla zahrnuje pohovky a křesla pro pohodlné sezení, snížené odkládací stolky, úložné prostory a zábavnou elektroniku, které doplňují dekorace, příjemný bytový textil a také koberce či koberečky. Celkové zařízení obývacího pokoje by mělo být příjemné a podporovat pocit klidu a relaxace. Pokud se chystáte na změnu zařízení obývacího pokoje, připravte se, že půjde o poměrně nákladnou záležitost. Nábytek do obývacího pokoje by měl být kvalitní a s dlouhou životností, jelikož bude velmi často využíván. Proto je dobré si před zahájením obměny vybavení ujasnit, co přesně chcete a poohlédnout se po případných slevách – řada kamenných obchodů nabízí sezónní výprodeje a v těch internetových můžete narazit na výrazné slevy kontinuálně. Zkuste využít například slevový kód Nábytekzakačku.cz, díky kterému můžete dosáhnout na velmi výrazné slevy v rámci celého nákupu.

Na co se zaměřit při zařizování obývacího pokoje

Přestože prakticky nenajdete dva obývací pokoje, které by byly vybaveny naprosto totožně, koncept a dispoziční řešení bývají zpravidla stejné. Základním (a mnohdy i centrálním) prvkem, který nesmí v žádném obývacím pokoji chybět je pohovka, ta však není jediným využívaným typem nábytku.

Výběr nábytku

Pohovky jsou nabízeny v různých variantách, a to jak s ohledem na materiál sedací části, a také celkovou velikost v kombinaci s křesly, které patří do pohovkového setu. Pohovka by měla být vybírána s ohledem na rozlohu místnosti a na její vzhled a dekor by pak měly navazovat ostatní kusy nábytku. Pokud budete v obývacím pokoji zařizovat i pracovní koutek, je dobré opakovat barvu či materiálovou kombinaci pevného nábytku – ve stejném duchu by měl být vybírán stolek pod televizi, konferenční stolek, police, knihovny či obývací stěna. Vůči pohovce a křeslům by tyto měly bát v kontrastních barvách a dekorech, aby vynikly, případně je možné je doplnit specifickým využitím bytového textilu.

Dotvoření interiéru

Velmi důležitým aspektem při zařizování obývacího pokoje je také způsob jeho osvětlení a doplňky především přírodního charakteru. Osvětlení by se mělo odvíjet od jeho využití – lustr či nástěnné lampy by měly mít ostřejší světlo, stojací lampy a lampičky na čtení naopak teplé žluté světlo. Celý prostor pak lze dotvořit živými rostlinami, které dodají obývacímu pokoji svěží vzhled.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments