Jaké modely elektrokol se nyní prodávají nejčastěji?

Pokud jde o elektrokola, poptávka po nich celosvětově roste. Jejich zpracování jde skutečně dopředu a jako svou oblíbenou formu pohybu či přepravy je volí víc a víc lidí. Na českém trhu aktuálně dominují elektrokola Crussis, která svou kombinací spolehlivosti, dojezdové vzdálenosti, nápaditého designu a dostupnosti nemají na našem trhu obdoby.

Crussis je česká firma, která se zabývá výrobou a následnou distribucí elektrokol a koloběžek pod stejným názvem. Její historie sahá do roku 2012, jde tedy o poměrně mladou firmu, která si za krátkou chvíli podmanila celý trh. A není se čemu divit. Každý rok přináší Crussis lepší a propracovanější modely elektrokol, které si získávají srdce zákazníků a vrývá se tak do paměti stále většímu okruhu lidí. Jejich dominantou a poznávacím znamením je kvalitní zpracování ve výrazných barvách, které podtrhuje zábavu a radost, kterou vám elektrokolo přinese do života. Díky tomu, že výroba elektrokol Crussis probíhá na zdejší půdě, je možné bez problému kontrolovat kvalitu výrobků a umožňuje Crussisu představovat nové řady již v září a začít s jejich výrobou již na podzim. To je odměnou hlavně pro zákazníky, kteří si mohou nové kolo vybrat ještě před začátkem sezóny a během prvních slunečných a teplejších dnů ho rovnou provětrat.

Horská elektrokola

Při výběru elektrokol záleží především na tom, jaké u terénu se má nejčastěji postavit. Podle toho se modely také rozdělují. Na trhu se tedy setkáte s několika typy. Prvním a pravděpodobně nejoblíbenějším je horské elektrokolo. Horská elektrokola jsou určena převážně do těžšího terénu jako jsou nerovnosti a traily v lese, zvládnou také s přehledem kameny nebo písek, pro ty, kteří rádi zažijí na kole více adrenalinu. Samozřejmě s nimi můžete také na klasickou rovnou silnici nebo cyklostezku. Horská elektrokola jsou vhodná na delší cyklovýlety a trasy s různorodým profilem terénu. Mezi nejprodávanější modely horských elektrokol se aktuálně řadí dvanáctipřevodové Crussis E-Largo, které je k dostání s různou kapacitou baterie od 13 Ah až po 25 Ah a pyšní se propracovaným duralovým rámem, odpruženou vzduchovou vidlicí a hydraulickými brzdami. Dojezdová vzdálenost, tedy vzdálenost, kterou ujedete na jedno nabití baterie, dosahuje až 150 km. Další velmi oblíbené modely horských elektrokol jsou Crussis E-Guera, Crussis E-Fionna (pro dámy) nebo Crussis E-Atland.

Městská elektrokola

Druhým velmi oblíbeným typem elektrokola, které je na trhu k dostání, jsou městská elektrokola. Ta se budou cítit jako ryba ve vodě v ruchu města, jsou lehká a snadno se s nimi manipuluje. Není problém s nimi vyjet také na lehčí terén jako jsou například zpevněné polní cesty. Jsou vhodné pro všechny, kteří by rádi ve městě vyměnili automobil za levnější, ekologičtější a často rychlejší způsob přepravy. Městská elektrokola se dají obohatit o mnoho doplňků, které přijdou na cestě vhod – například blatníky, světla či košíky na nákup nebo menší zavazadla. Většinou také disponují sníženým rámem pro jednodušší nasedání a sesedání z kola. Oblíbené modely městských elektrokol jsou například Crussis E-Country, které vás v závislosti na kapacitě baterie dovezou až do vzdálenosti 150km či Crussis E-City.

Krosová a trekingová elektrokola

Třetím dostupným druhem elektrokol, které představují takovou zlatou střední cestu mezi horskými a městskými jsou trekingová a krosová elektrokola. Ta jsou vhodná jak do terénu, tak na rovné silnice či do města. Krosová kola jsou přitom více zaměřena na terén a trekingová více na rovnější povrchy. Pokud však sháníte elektrokolo, které si hravě poradí se vším a je zároveň cenově dostupné, trekingová i krosová kola jsou tou správnou volbou. Nejprodávanější modely těchto typů jsou letos krosová elektrokola Crussis E-Cross a E-Cross Lady v provedení pro dámy nebo trekingová elektrokola Crussis E-Gordo a Crussis E-Savela.

Pokud tedy také přemýšlíte, že letošní léto obohatíte o výlety na elektrokole a uděláte něco pro své zdraví i kvalitu životního prostředí, vyrazte do prodejny, kde si modely budete moci vyzkoušet a vybrat tak ten, který padne na míru právě vám.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments