Jde získat půjčka bez příjmu? Ano, když víte kde

Do finančních potíží se může dostat opravdu každý, a obzvlášť v dnešní době. V posledních letech finanční situace není zrovna lehká, a i když už nejsme bez příjmů kvůli covidu, objevují se zase další potíže. Dražší pohonné hmoty, elektřina, plyn, a k tomu ještě rostoucí inflace. Není divu, že spousta lidí žije od výplaty k výplatě.

Život od výplaty k výplatě je smutný, spoustě Čechů však nic jiného nezbývá. A když se objeví nenadálý výdaj, třeba se rozbije lednice, nebo musíte opravit auto, nastává problém. Kde na to vzít, když úspory chybí? V tomto případě je řešením bezúčelová půjčka.

Jaký je rozdíl mezi účelovou a bezúčelovou půjčkou?

Ta účelová musí být využita za konkrétním účelem. Berete si ji tedy například na stavbu domu (takovým účelovým úvěrem je hypotéka). Bezúčelová půjčka jde využít na cokoliv, a především ani nikomu nemusíte sdělovat, na co ji vlastně potřebujete. Banky takové úvěry zpravidla nenabízejí, ty se vždy zajímají, na co peníze sháníte, aby vyhodnotily, zda vám úvěr schválí. U nebankovních věřitelů je půjčka na cokoliv bez registru poměrně běžná. A získat ji nemusí být složité.

Co znamená půjčka před výplatou?

U nebankovních institucí se často setkáte s pojmem „půjčka před výplatou“. Co si pod tím představit? Obvykle jde o úvěr v ne zrovna vysoké výši. Slouží k tomu, abyste vykryli krátkodobý nedostatek financí a peníze splatili, jakmile vám přijde následující výplata. Zpravidla jde tedy o úvěry ve výši do pár desítek tisíc korun.

Velkou výhodou je, že tyto nízké půjčky je u některých poskytovatelů možné získat zcela zdarma. Samozřejmě jen v případě, když je v řádném termínu splatíte. A co z toho věřitel má? Peněžně nic, avšak pravděpodobně vás nalákal, abyste si u něj půjčili znovu. Kromě toho se častokrát stává, že klienti úvěr nezvládnou splatit v řádném termínu, a pak už jsou nějaké penále nuceni platit.

Kde se dá sehnat půjčka bez doložení příjmu?

Nevíte, jak dokázat příjem? Pokud žádný doopravdy nemáte, pečlivě zvažte, jestli si o úvěr požádáte. Z čeho ho budete splácet? S doložením příjmu však mohou mít problémy i lidé, kteří si běžně vydělávají. Třeba OSVČ, již si fakturují svou práci nárazově, tudíž nemají stálý měsíční příjem. A právě těm přijde půjčka bez příjmu skutečně vhod. Dále se hodí samozřejmě pro studenty, maminky na mateřské, důchodce a další klienty, jež banka vidí jako rizikové.

Půjčky bez doložení příjmu nabízí opravdu řada poskytovatelů, vlastně není až tak složité takovou na internetu vypátrat. Samozřejmostí by mělo být srovnat si úvěry od různých poskytovatelů, ať nevezmete rovnou tu první, která vám padne pod ruku. Nemusela by být nejvýhodnější.

Pozor: U úvěrů bez doložení příjmu obecně platí, že se budete muset spokojit s vyšší úrokovou mírou. Navíc tyto půjčky nejsou poskytovány do vysoké výše a zpravidla mají kratší splatnost v řádu týdnů či měsíců. S tím se musí počítat, jako klient bez příjmu jste prostě rizikovější.

Na co si dát pozor při výběru úvěru?

V prvé řadě určitě srovnávejte RPSN, tedy náklady, které zaplatíte. Dále sledujte, kolik byste museli platit za pozdní splácení a zda je možné půjčku bezplatně splatit dříve.

Za zmínku stojí i rychlost vyřízení. Někteří poskytovatelé jsou schopní vaši žádost o úvěr posoudit prakticky hned a v případě kladného vyjádření vám na účet obratem zašlou peníze. Finančními prostředky tak můžete disponovat v řádu desítek minut. I žádost o úvěr je totiž online velmi jednoduchá a rychlá. Nenechte se ovšem touto rychlostí a snadným procesem zlákat k nevýhodné půjčce. Prověřujte si, o co žádáte, a především dobře a pečlivě čtěte. Tak se vyhnete budoucím ještě větším finančním potížím.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments