Je nutné, aby Hamáček přestal lhát a odstoupil. Ministerstvo obrany rozcupovalo jeho verzi

Zdá se, že Jan Hamáček se rozhodl přestát svou kauzu s cestou do Moskvy, aniž by jí náležitě vysvětlil. Pravdou je, že politická kultura v České republice se za poslední roky významně změnila a ministři při jednoznačných pochybeních neodstupují tak jako dříve. Ovšem věci kolem Jana Hamáčka už zašly příliš daleko a je třeba je konečně rozříznout.

Vzhledem k tomu, že verzi ministra vnitra o kamufláži nepotvrdil vůbec nikdo a nezdá se, že by se k tomu někde chystal, je zcela nutné, aby Jan Hamáček předstoupil před veřejnosti a uvedl, jak to tehdy celé bylo. Pokud na svou obranu nepoužije dostatečné důkazy, musí okamžitě odstoupit. A jak se zdá, něco takového v ruce ani mít nemůže.

Nově Hamáčkův příběh o kamufláži směrem k Rusku odmítlo ministerstvo obrany, které potvrdilo, že pro člena vlády mělo přichystáno vládní letoun. “Ministerstvo obrany obdrželo žádost o leteckou přepravu dne 14. 4. 2021. Žadatelem byl 1. místopředseda vlády, ministr vnitra a ministr zahraničních věcí ČR Jan Hamáček. Žádost je datována dne 13. 4. 2021,” uvedlo ministerstvo obrany podle týdeníku Respekt. “Žádost o leteckou přepravu na den 19. 4. 2021 do Moskvy byla ministerstvem obrany posouzena 14. 4. 2021 a ministr obrany vydal nařízení k zabezpečení přepravy dne 16. 4. 2021.” Storno žádosti bylo doručeno 17. dubna dopoledne, tedy v den, kdy Andrej Babiš spolu s Janem Hamáčkem informovali veřejnost o nových zjištěních v kauze Vrbětice a zapojení ruských agentů do výbuchů muničních skladů.

Z toho zcela evidentně vyplývá, že se Hamáček do Moskvy skutečně chystal a že o kamufláži veřejně lhal. V případě politika musí přitom důvěra veřejnosti být vším. Ministr vnitra už ji jednoznačně nemá.

Stále ostudněji se také jeví jeho odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka v době, kdy bylo jasné, že Česká republika bude muset řešit s Ruskem obrovský skandál. Sám Hamáček se potom pasoval na jeho místo a v jednání se spojenci zcela selhal. Také proto nebyla jejich odpověď na ruskou agresi na českém území taková, jakou bychom si představovali.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments