Je to tady. Padlo trestní oznámení kvůli padělání podpisu prezidenta Zemana. V podezření jeho nejbližší okolí

Situace kolem zdravotního stavu prezidenta republiky Miloše Zemana už je neúnosná. Jeho okolí veřejnosti tvrdí, že je na tom prezident vlastně velmi dobře, jen polehává na ARO či JIP a nabírá síly, zatímco konzumuje vinné klobásy a meruňkové buchty. Lékaři jako Džamila Stehlíková či Jan Stránský naopak upozorňují, že zřejmě došlo k nevratnému poškození Zemanova zdraví, které navíc ovlivnilo i jeho duševní schopnosti.

Za jiných okolností by možná stavu prezidenta nebylo věnováno tolik pozornosti, ovšem v těchto dnech to má být právě on, kdo bude moderovat proces sestavování nové vlády. Veřejnost přitom neví, zda toho je nebo v nejbližších dnech alespoň bude schopen. Jeho hospitalizace je totiž na dobu neurčitou a čas běží.

Včera měl prezidenta navštívit předseda končící Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Jak se ukázalo, stalo se tak bez vědomí lékařského personálu, což je vysoce nestandardní. Nemocnice se vůči takovému postupu ohradila a také explicitně prohlásila, že nemůže potvrdit Vondráčkovy výroky o stavu prezidenta. Ten totiž po návštěvě žoviálně vyprávěl, že Zeman je v dobré kondici, vypráví vtipy a cituje německé klasiky.

Následně pak ukázal listinu svolávající novou Poslaneckou sněmovnu, a to v nejzazší možný termín, tedy 8. listopadu, kdy by se ostatně svolala sama. Zajímavější na tomto dokumentu však je prezidentův údajný podpis, který měl být jedním z důkazů toho, že Miloš Zeman dokáže úřadovat a plnit prezidentské pravomoci.

Jak se však ukázalo, tento podpis nekoresponduje s dosavadními podpisy prezidenta. Naopak se velmi podobá stylu, kterým se podepisuje prezidentova manželka Ivana Zemanová. Pokud by oficiální dokument nepodepsal Miloš Zeman a jeho podpis byl zfalšován, šlo by o závažný trestný čin.

V této věci už také padlo trestní oznámení. “Podpis připojený na této listině nicméně neodpovídá veřejně známému podpisu Ing. Miloše Zemana. Důvodně se proto domnívám, že tato listina nebyla podepsána prezidentem republiky, nýbrž osobou, která si protiprávně uzurpuje jeho autoritu a za prezidenta republiky se vydává. Rovněž se domnívám, že byl podpis prezidenta republiky na této listině dotyčnou osobou padělán,” stojí v trestním oznámení, jehož kopie se objevila na sociálních sítích.

Foto: Shutterstock, zdroje: Novinky.cz, iRohlas.cz, Facebook (Petr Jan Vinš), Twitter

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments