Joe Biden je stará struktura, lituje exprezident Klaus Trumpovy prohry v podivných volbách. Teď už má socialismus cestu volnou, říká

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus se netajil sympatiemi k úřadujícímu americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, kterému přál obhajobu úřadu proti demokratickému vyzyvateli Joe Bidenovi. Nakonec to ale dopadlo opačně a Biden se stává novým prezidentem USA. “Je to klasická stará struktura, žádné změny nepřinese,” řekl k tomu Václav Klaus v televizi Prima.

Svět ztrácí jedinou šanci zastavit hradbu narůstajícího socialismu,” uvedl Václav Klaus. Domnívá se však, že současný americký prezident ještě neřekl poslední slovo a mohlo by dojít na přepočítávání hlasů a soudní spory. Zde zmínil příklad voleb v roce 2000, kdy se mezi Georgem Bushem mladším a Al Gorem rozhodovalo celý měsíc. Tehdy se ale hrálo o stovky hlasů v jednom státě. Letos Donald Trump prohrál mnohem výraznějším rozdílem a musel by zvrátit počty hlasů hned v několika státech, což je vysoce nepravděpodobné.

Kulturní revoluci už nic nebrání

Bývalý prezident Klaus se pozastavil také nad průběhem voleb, které byly z jeho pohledu mimořádně nezvládnuté a nesly znaky zfalšování. “Tragický je hlavně chaos. To, že máme spoustu zpráv o tom, že mohli lidé hlasovat dvakrát, že jsou důkazy o tom, že hlasovala řada zemřelých, to by se v kultivované zemi nikdy nestalo,” řekl Klaus a poukázal také na velmi problematické korespondenční hlasy, které podle všeho nakonec zvrátily vývoj ve prospěch Joe Bidena, zatímco z běžně odevzdaných hlasů by zvítězil Donald Trump.

Zatímco Joe Bidena označuje Klaus smířlivě jako starou strukturu s tím, že je poměrně čitelným politikem, děsí se z nástupu nové viceprezidentky Kamaly Harrisové. “Harrisové jsem se raději nevěnoval, pro mě je to nebezpečí a hrůza. Té se bojím daleko více než Bidena,” řekl Klaus a dodal, že ji považuje za proponentku probíhající kulturní revoluce, jež běží pod rouškou demonstrací za rasovou rovnost. Podle něj byl Donald Trump tím posledním politikem, který se snažil tomuto vývoji bránit.

Foto: klaus.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
341 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments